У Канаді до 80-ї річниці УПА вийде книга про український визвольний рух

У Канаді до 80-ї річниці УПА вийде книга про український визвольний рух

Фото
Укрінформ
До 80-ї річниці Української повстанської армії у Канаді виходить англомовна книга про український визвольний рух 1940-50-х «Enemy Archives» («Ворожі архіви»), яка містить переклад головних документів ОУН і УПА, а також радянських спецслужб.

Про це Укрінформу повідомив Центр досліджень визвольного руху.

Повна назва книги: «Enemy Archives. Soviet Counterinsurgency Operations and the Ukrainian Nationalist Movement – Selections from the Secret Police Archives» («Ворожі архіви. Радянські протиповстанські операції та Український націоналістичний рух»). Її мета – мовою фактів та документів із розсекречених архівів КДБ розповісти західній аудиторії про особливо міфологізовані радянською пропагандою сторінки українсько-російських відносин.

Авторами праці є український історик, ексголова Інституту національної пам’яті, д-р Володимир В’ятрович, дослідник історії Другої світової війни та українського визвольного руху,  та канадський історик, географ д-р Любомир Луцюк, який досліджує українське питання в зовнішній політиці США та Великої Британії, а також проблеми українських мігрантів після Другої світової війни. Переклала книгу журналістка, редакторка та дослідниця Марта Дарія Олійник. 

«Видавничий проєкт, робота над яким тривала впродовж останніх 10 років, вийшов в Канаді у видавництві університету МакГілл англійською мовою», – повідомляє директорка Центру досліджень визвольного руху Дарія Гірна. 

Читайте також: Боротьба України сьогодні і 80 років тому

Співавтор книги «Ворожі архіви» д-р Володимир В’ятрович пояснює: «Це – найбільша колекція, яка дає можливість зрозуміти історію повстанського руху 1940–50-х років. Коли я працював у Сполучених Штатах Америки в Гарварді, то побачив як мало первинних джерел з історії Української повстанської армії, Організації українських націоналістів, доступні для західних вчених, як мало вони використовуються. Це – найважливіші документи структур підпілля, а з іншого боку – найголовніші документи радянської каральної системи про боротьбу з повстанським рухом». 

У книзі зібрано 161 документ з архіву Служби безпеки України: документи УПА та ОУН, конфісковані радянськими спецслужбами, та документи самого НКВД-КГБ, де йдеться про боротьбу із українськими повстанцями. Світлини у книзі теж походять з архівів СБУ та Центру досліджень визвольного руху. Частина з них вже доступна онлайн на сайті Електронного архіву Українського визвольного руху.  

Офіційний реліз книги запланований на лютий 2023 року. Втім, перепродаж доступний на сайті видавництва та на Amazon уже зараз. 

Центр досліджень визвольного руху – незалежна наукова громадська організація, що вивчає різноманітні аспекти українського визвольного руху в XX столітті, політику національної пам’яті та процеси подолання наслідків тоталітарного минулого в країнах колишнього СРСР, Центральної та Східної Європи.

Нагадаємо, у вересні у Києві відбулася презентація ювілейної пам'ятної відзнаки «80 років УПА». Презентував її автор 14 державних нагород України заслужений працівник промисловості Олександр Сопов.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-