Діаспора організувала Фестиваль українського фольклору в Румунії

Діаспора організувала Фестиваль українського фольклору в Румунії

Фото
Укрінформ
Союз українців Румунії (СУР) організував у Бухаресті Фестиваль українського фольклору в Румунії.

Як передає Укрінформ, про це СУР повідомив у Фейсбуці.

Так, у рамках великого культурного проєкту, реалізованого за фінансової підтримки Міністерства культури Румунії, 3 червня відбулася конференція «Роль нематеріальної культурної спадщини українців у Румунії», модератором якої виступив голова філії СУР Михайло Трайста.

«У конференції взяли участь фахівці у галузі, які представили наукові роботи чи доповіді на теми: «Українська нематеріальна спадщина в Румунії», «Захист МНС та Конвенція ЮНЕСКО 2003 року», «Особливості традицій українців», «Народні костюми та вишиванки марамуреських українців: традиції, новації та популяризація», «Весільні звичаї та обряди на українсько-румунському етнічному кордоні кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.», «Історія української літератури в Румунії» та «Українці в Румунії: від історії до культурних ресурсів», – ідеться в повідомленні.

Читайте також: Діаспора присвятила українській вишиванці культурний захід у столиці Румунії

У суботу, 4 червня, в Національному музеї села ім. Дімітрія Густі відбулося офіційне відкриття фестивалю. У заході взяли участь художні колективи та представницькі ансамблі українського танцю, такі як «Молоді гуцули» з Вишавської долини Марамуреського повіту, ансамбль «Червона калина» з Негостини Сучавського повіту, вокальний колектив «Чорне море» зі Сфинту Георге Тулчанського повіту. Ансамбль «Золоті друзі» зі Штюки Тіміського повіту, ансамбль «Весна» з Рогожешт Ботошанського повіту і гурт Зоря з Бухареста.

Також присутні мали змогу помилуватися майстерністю присутніх на святі українських народних майстрів, від яких дізналися цікаві подробиці про традиційні ремесла.

Зауважується, що у заході також взяли участь багато українських біженців, які представили традиції, звичаї та ремесла, характерні для регіонів свого походження.

Загалом до фестивалю долучилася велика аудиторія, багато дослідників, мовознавців, офіційних осіб та провідних членів Союзу українців Румунії. Серед них голова СУР Микола Мирослав Петрецький, Державний секретар Міністерства культури Діана Стефана Бачуна, директор з питань комунікації та музейної освіти Національного музею села ім. Дімітрія Густі Юліана Маріана Грумезеску-Балач тощо.

«Фестиваль має особливе значення, оскільки нематеріальна культурна спадщина українців є одним із найсильніших елементів спадкоємності українських спільнот у Румунії. Він охоплює всі ремесла, уявлення, вирази, знання та навички, які ці спільноти постійно передають і відтворюють, від покоління до покоління, у зв’язку зі своєю історією та взаємодією з природою. Основними сферами, що визначають нематеріальну культурну спадщину, є усні традиції та вирази, виконавське мистецтво, соціальні практики, ритуали та святкові заходи, знання природи та всесвіту, а також різноманітні традиційні ремісничі техніки», – додали в СУР.

Нагадаємо, Клузька філія Союзу українців Румунії у партнерстві зі спеціалізацією «Українська мова та література» Філологічного факультету Університету ім. Бабеша-Бойоя організували культурно-науковий захід «335 років з дня обрання Івана Мазепи гетьманом України».

Фото: Uniunea Ucrainenilor din România / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-