Дітей-біженців з України навчатимуть у школах Данії українською мовою

Дітей-біженців з України навчатимуть у школах Данії українською мовою

Укрінформ
Парламент Данії підтримав угоду, згідно з якою українські діти-біженці навчатимуться у школах українською та англійською мовами. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euractiv.

За інформацією уряду, угода, яку підтримали 93% законодавців, спрямована на надання дітям та молоді з України найкращі умови для інтеграції у данське суспільство без «відмови від своєї прихильності до української мови, культури та ідентичності».

«Тепер ми надаємо муніципалітетам надзвичайну гнучкість, яка може допомогти забезпечити максимально гарне життя українських дітей та молоді тут, у Данії», — заявила міністр у справах дітей та освіти Пернілле Розенкранц-Тейл.

Водночас, за словами представниці Народно-соціалістичної партії з питань дітей та освіти Шарлотта Броман Мельбак, це рішення має бути лише тимчасовим. Вона вважає, що українські діти мають «якнайшвидше» піти у звичайні класи, щоб не опинитися в ізоляції від данських дітей та вести нормальне життя.

Також початковим школам тепер дозволено використовувати іноземні навчальні матеріали українською та англійською мовами, у тому числі матеріали Міністерства освіти України. Однак вони повинні продовжувати підтримувати викладання, яке можна порівняти з викладанням у данських початкових школах.

На думку Ліберальної партії, цей елемент угоди є важливим для того, щоб українські діти могли продовжувати навчатися в українській шкільній системі, навіть якщо вони тимчасово перебувають у Данії.

«Вчителі та вихователі, які втекли з України до Данії, виграють від цього, бо вони можуть бути частиною освітнього процесу — навіть якщо вони не говорять данською», — сказала представниця Ліберальної партії з питань дітей та освіти Еллен Тране Норбі.

Як зазначається, з 20 квітня посвідку на проживання відповідно до спеціального закону отримали 5856 українців, зокрема 2388 дітей до 18 років.

Нагадаємо, Данія стала першим донором Фонду з відновлення зруйнованих енергооб'єктів України.

24 лютого президент росії володимир путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. російські війська знищують об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню і балістичних ракет.

США, Європейський Союз та інші країни світу застосували санкції проти країни-агресора, міжнародна ізоляція якої посилюється з кожним днем. Багато компаній оголосили про припинення роботи в росії та вихід зі спільних проєктів.

Юлія Сущенко

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-