В Анкарі відбувся благодійний концерт класичної музики на підтримку України

В Анкарі відбувся благодійний концерт класичної музики на підтримку України

Укрінформ
20 березня в Анкарі відбувся благодійний концерт класичної музики за участю українського скрипаля Євгена Кострицького та туркменського піаніста Рустама Рахмедова. Зібрані кошти будуть витрачені на гуманітарну допомогу для українців, які потерпають від російської збройної агресії.

Про це повідомляє  власкор Укрінформу в Туреччині.

«Дякую усім присутнім за те, що поділяєте з нами наш біль, нашу готовність та прагнення закінчити війну. Дякую за ваші пожертви всі вони підуть на підтримку українців, які сьогодні потерпають в Україні від збройної агресії рф, зокрема на придбання продуктів харчування та найнеобхіднішого», - звернувся до присутніх Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.

За його словами, ситуація в окупованих містах нині нагадує 30-ті роки, коли через дії росії, українці страждали від нестачі продуктів харчування.

«Тоді ми припустилися помилки, бо мовчки чекали на свою долю. Сьогодні ж ми висловлюємося, маємо сильну та свідому позицію, ми захищаємо нашу Батьківщину всіма силами. І ми вдячні за допомогу нашим партнерам», - сказав Боднар.

Благодійний концерт відвідали Надзвичайні та Повноважні Посли Литви, США та Естонії, дипломати посольств Литви, Грузії, Польщі, Швеції, Словаччини, Фінляндії, Люксембургу, Румунії, Чехії та Молдови, акредитованих в Туреччині. 

Після концерту Василь Боднар подякував глядачам та виконавцям, повідомив, що було зібрано близько 100 тисяч лір (близько 7 тис. доларів США - ред.).

«Музикою відображено і біль, і страждання, і віру в перемогу, яку Україна сьогодні дуже сильно потребує. Ми сподіваємося, що гуманітарна підтримка буде надалі надходити з Туреччини в Україну. Допомога, надіслана з Туреччини вже надійшла до наших громадян, навіть до оточеного Маріуполя. Дякую всім громадянам Туреччини, які допомагають і підтримують Україну», - сказав посол України в Туреччині, спілкуючись з журналістами після концерту.

Дипломат повідомив, що наступний концерт скрипаля Євгена Кострицького та туркменського піаніста Рустама Рахмедова відбудеться в Стамбулі та запросив стамбульців, представників міжнародної спільноти відвідати його.

«Що можна сказати про війну, це страшний сон. Але напевне, справжня незалежність і справжній суверенітет, на жаль, здобувається так як зараз. Ніколи Україна не була такою єдиною як зараз. Ми знаємо, що переможемо, бо на нашій стороні правда й Бог. Мені важко було грати цей концерт, тому що як чоловікові мені зараз хочеться тримати в руках зовсім не скрипку. Але важливо було показати, що музика - це інтернаціональна мова, яка не потребує перекладу. Якби серед політиків було б більше людей, які ходили б на концерти класичної музики, напевно, в світі було б менше воєн», - сказав після концерту скрипаль Євген Кострицький.

Благодійний концерт організовано спільно Посольством України в Туреччині та Українською спілкою в Анкарі. Місце для проведення концерту було надане Посольством Ватикану в Туреччині.

скрипаля Євгена Кострицького та туркменського піаніста Рустама Рахмедова

Усі кошти, отримані від продажу квитків буде витрачено на придбання та відправку в Україну гуманітарної допомоги.

Відомі музиканти Євген Кострицький та Рустам Рахмедов нині працюють в Бількентському симфонічному оркестрі в Анкарі. Євген Кострицький - соліст-концертмейстер, перша скрипка оркестру Бількентського симфонічного оркестру, корінний киянин. Рустам Рахмедов - асистент-диригент молодіжного симфонічного оркестру Бількентського, артист Бількентського симфонічного оркестру, викладач Бількентського університету.

У лютому минулого року Євген Кострицький та Рустам Рахмедов вже виступали на заході, організованому спільно посольствами України та Туреччини в Анкарі, присвяченому сьомим роковинам окупації Криму росією.

Фото: Ольга Будник

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-