Голова Спілки українців у Португалії розповів, як Лісабон може допомогти Україні

Голова Спілки українців у Португалії розповів, як Лісабон може допомогти Україні

Укрінформ
Голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха порадив уряду країни допомогти Україні, заборонивши діяльність на території Португалії російської агенції «Россотруднічество», а також використати закон, що запобігає повторенню жахливих злочинів минулого.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в інтерв’ю Павла Садохи, який також є регіональним віцепрезидентом Світового конґресу українців у Західній і Південній Європі, португальській інтернет-газеті Observador, повідомив він у Фейсбуці.

За словами очільника Спілки українців у Португалії, один зі способів – заборонити діяльність агенції російської пропаганди «Россотруднічество» на території Португалії. Підставами для цього є рекомендація Європейського парламенту від 2016 року, яка говорить про протидію російській пропаганді та закон Португалії про заборону фашизму, визначення якого повністю підпадає під режим Путіна.

Читайте також: Посол України зустрілася з головою Спілки українців в Португалії

Садоха нагадав, що у цьому документі у пункті 8 йдеться: ЄП визнає, що російський уряд використовує широкий спектр інструментів та інституцій, таких як аналітичні центри та спеціальні фонди.  

За його словами, ЄП підкреслює, що Росія інвестує значні фінансові ресурси у свої інструменти дезінформації та пропаганди або безпосередньо через державу, або через підконтрольні Кремлю компанії та організації; наголошує, що, з одного боку, Кремль фінансує політичні партії та інші організації в Союзі з метою підриву політичної згуртованості, а з іншого боку, кремлівська пропаганда безпосередньо спрямована на окремих журналістів, політиків та громадян Союзу.

Читайте також: У Португалії діаспора вшанувала память загиблих захисників України

Садоха наголосив, що всі ці російські фонди й агентства діють у Португалії і передають неправдиву інформацію про Україну.

«Ми знаємо про декілька конфліктів, які були започатковані Росією або де вона брала участь (Грузія, Молдова, Чечня, Сирія тощо), свою участь у яких вона пояснювала захистом своїх співвітчизників або підтримкою урядів країн, де відбувалися «кольорові революції». Росія має великий досвід створення конфліктних ситуацій у світі. Перетворення столиці України Києва чи іншого великого міста на новий Алеппо із сотнями тисяч жертв – давнє бажання російських керівників», – сказав Голова Спілки українців у Португалії та зауважив, що Росія вже давно інформаційно готує світ до вторгнення в Україну.

Читайте також: У Португалії презентували дослідження про маневри Росії поруч з кордонами України

Також, за словами Садохи, щоб допомоги у захисті України, врятувати тисячі життів, запобігти російському впливу на політику в Португалії та захистити демократію в цілому, Португалія може використати закон від 1977 року, який запобігає повторенню жахливих злочинів минулого.

Нагадаємо, у серпні 2021 року українські громадські організації звернулися до Комісії з питань етики, громадянства і комунікацій Верховної Ради Португалії з проханням дати оцінку публічним висловлюванням португальського ексдепутата Комуністичної партії, який заперечив Голодомор і назвав українців «нацистами».

Фото: Павло Садоха / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-