У Варшаві у День соборності України вшанували пам'ять воїнів УНР

У Варшаві у День соборності України вшанували пам'ять воїнів УНР

Фото, відео
Укрінформ
У столиці Польщі з нагоди Дня соборності України представники української громади Варшави, українські дипломати, представники ЗМІ вшанували пам'ять воїнів Української Народної Республіки, похованих на православному Вольському кладовищі.

Про це повідомив кореспондент Укрінформу.

Учасники заходу підкреслювали символізм нинішнього відзначення Дня злуки у світлі нинішньої загрози для України з боку російського агресора.

«Проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР в 1919 році засвідчило міцність, стійкість і тривкість нашої держави та народу, який виборював свою незалежність. Ми й зараз доводимо своє право на незалежність і право бути єдиним, цільним і неподільним народом», – наголосив радник-посланник посольства України в Польщі Олег Куць.

Він додав, що нинішнє покоління українців доводить, що ціна, яку понад 100 років тому заплатили воїни УНР і тодішнє покоління українців за свободу України, була недаремною.

Читайте також: Історики запустили віртуальний український некрополь у Польщі

Голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Мирослав Скірка зауважив, що Українська держава мала відбутися ще понад 100 років тому, але цього не сталося. Попри десятки тисяч жертв, українці тоді не змогли отримати свою державу, але боротьба триває і зараз, коли українці мають свою державу.

«Українці і поляки можуть бути разом, особливо коли маємо спільного поганого сусіда. Важливо, щоб ми берегли цю пам'ять про людей, які тут лежать і які боролися за Україну. Пам’ять про події 100 років тому дозволяє нам бути гордими за себе, свою історію», – наголосив Скірка.

Голова ОУП підкреслив, що свобода – це чеснота, за яку віддавали життя. Водночас зараз за цю свободу на кордонах України стоять українські солдати, і щодня хтось з них віддає за неї життя.

У Варшаві у День соборності України вшанували пам'ять воїнів УНР

Колишній очільник ОУП Юрій Рейт підкреслив, що День соборності об’єднує українців, які усвідомлюють загрозу для держави, по всьому світу – від України до Америки. Дуже важливою він назвав освітню функцію, передачу знань про героїчну боротьбу українців наступним поколінням.

Під час вшанування пам’яті воїнів УНР у Варшаві священники помолилися за душі померлих українців. Учасники заходу виконали гімн України.

Нагадаємо, Посольство України в Польщі вшанувало пам’ять воїнів Армії Української Народної Республіки та українців, які поховані на Вольському православному кладовищі у Варшаві, у День всіх святих. 

Фото: Фото: Юрій Банахевич, Варшава, Укрінформ 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-