Нове генконсульство України у Вроцлаві розпочинає прийом громадян

Нове генконсульство України у Вроцлаві розпочинає прийом громадян

Укрінформ
Новостворене Генконсульство України у Вроцлаві (південний захід Польщі) з 17 січня розпочинає прийом громадян у тестовому режимі.

Про це йдеться у дописі Генконсульства у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«З 17 січня 2022 року Генеральне консульство України у Вроцлаві розпочинає прийом громадян у тестовому режимі. У межах наявних можливостей, на початковому етапі вчинятимуться консульські дії з питань: громадянства, нотаріату, витребування документів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що категорії консульських послуг поступово розширюватимуться у міру підключення Генконсульства до відповідних державних реєстраційних систем.

Водночас у консульській установі зауважили, що, з огляду на введені у РП карантинні обмеження, прийом громадян здійснюватиметься виключно за попереднім записом через онлайн чергу.

Генконсул України у Вроцлаві Юрій Токар в іншому дописі у Фейсбуці зауважив, що завершився ремонт у тій частині приміщення, де планується здійснення прийому громадян. Зокрема, його умебльовано, обладнано частину місць для роботи працівників, встановлено комп’ютерну техніку, підключено інтернет і телефони. За словами високопосадовця, відбувається налаштування технічних пристроїв, а також ремонт другої половини приміщення.

Як повідомлялося, торік у жовтні було підписано угоду про оренду приміщення для розміщення Генконсульства України у Вроцлаві, а з 8 грудня українськими консулами здійснюється робота щодо забезпечення консульського супроводу резонансних справ із захисту прав громадян у межах визначеного консульського округу.

Як повідомляв у інтерв’ю Укрінформу Посол України в РП Андрій Дещиця, декілька консулів буде переведено до Вроцлава з Варшави та Кракова. Водночас повноцінно з укомплектованим штатом консульство у Вроцлаві має запрацювати до кінця січня 2022 року.

У Польщі на сьогодні функціонує п’ять державних консульських установ України: генконсульства в Любліні, Кракові та Вроцлаві, консульство у Гданську і консульський відділ у Варшаві. Крім того, Україна має дев’ять почесних консульств у Польщі.

Станом на сьогодні, за різними оцінками, у Польщі може перебувати до двох мільйонів громадян України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-