Діаспора вшанувала пам’ять жертв Голодомору у Лос-Анджелесі

Діаспора вшанувала пам’ять жертв Голодомору у Лос-Анджелесі

Відео
Укрінформ
Українська діаспора вшанувала пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років молитвою в українській церкві Св. Володимира у Лос-Анджелесі (США), а дослідники трагедії розповіли нові шокуючі факти про злочин комуністичного режиму.

Про це розповідає Голос Америки, передає Укрінформ.

Професор КНУ ім. Шевченка, голова міжнародної асоціації дослідників Голодомору Володимир Сергійчук, який проаналізував дані кількості першокласників українських шкіл озвучив шокуючі факти. Він проаналізував дані кількості першокласників українських шкіл 1932-33 років.

Володимир Сергійчук
Володимир Сергійчук

«Скільки повинно було прийти до школи та скільки прийшло з 1933 року по 1940 рік. Цей аналіз показав, що приблизно 40% дітей не прийшли до першого класу. Ми говоримо про те, що дитячі втрати тих, хто був народжений у 1924-1932, становлять 3,2 млн», – повідомив Сергійчук.

Читайте також: Як виглядає та чим живе українська діаспора у Х’юстоні

Також на заході презентували монографію «Українська інтелігенція і Голодомор» Вікторії Малько – викладач історії у Каліфорнійському університеті у Фресно, яка розповідає американським студентам про Голодомор.

Вікторія Малько
Вікторія Малько

«Вони розуміють цю історію  лише через призму радянського минулого. Це нова монографія, яка вийшла цього року саме була написана для студентів американських коледжів та університетів, щоб пояснити їм, що таке Голодомор», – сказала вона.

Читайте також: На виборах до міськради Нью-Йорка перемогла емігрантка з України

У сюжеті зауважується, що, крім поширення інформації про голодомор, завданням української діаспори й українського консульства у Каліфорнії є зробити все можливе, аби штат Каліфорнія на офіційному рівні визнав Голодомор геноцидом.

За словами генерального консула України у Сан-Франциско Дмитра Кушнерука, попереду роки роботи, щоб резолюція з поняттям геноцид урешті була прийнята.

Дмитро Кушнерук
Дмитро Кушнерук

«Тобто багато штатів визнали, але не Каліфорнія. Тобто є деяка протидія, деякі члени каліфорнійської асамблеї орієнтуються на слов’янську громаду в цілому і намагаються слухати інтереси російських (Громад, – Ред.). Але думаю, що упродовж наступних років ми будемо дуже сильно працювати з ними для того, щоб урешті була  прийнята резолюція, яка б містила поняття геноцид», – сказав він.

Також Консульство разом з українською громадою домагається, аби губернатор Каліфорнії зробив прокламацію з визнання Голодомору актом геноциду.

Як повідомляв Укрінформ, Світовий конґрес українців (СКУ) оприлюднив календар відзначень 88 роковин Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу, до яких 27 листопада долучиться світове українство.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-