Канада згадує незаконно відселених українців

Канада згадує незаконно відселених українців

Укрінформ
28 жовтня Канада відзначає Національний день пам’яті інтернування під час Першої світової війни.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, резолюція щодо відзначення цього дня була ухвалена Конгресом українців Канади сім років тому.

“З 1914 по 1920 рік, 8579 українців та інших європейців, оголошених “ворожими іноземцями”, були заслані до 24 інтернаційних таборів по всій Канаді. Чоловіки, жінки та діти страждали під час Перших національних операцій з інтернування в Канаді не через будь-яку провину, але лише за те, ким вони були й звідки походили”, - заявили із цього приводу у Конгресі українців Канади.

У Конгресі пообіцяли докладати усіх зусиль, щоб надалі «покласти край будь-яким проявам дискримінації та несправедливості». «Ми закликаємо всіх канадців вшанувати цей важливий день пам`яті у своїх громадах», - підсумували у КУКу.

Довідково. Канада застосовувала політику інтернування щодо «ворожих іноземців» під час Першої світової війни та два роки після її завершення. Країна тоді перебувала у стані війни з Австро-Угорщиною, тож 4000 українців, які мали австро-угорське громадянство, були примусово виселені у табори, а їх майно конфісковане. Пізніше більшість із них були реабілітовані, хоча багатьох зобов’язали регулярно звітувати до поліції.

У 2008 році уряд Канади створив спеціальний фонд та виділив 10 млн дол. на фінансування проєктів, присвячених вшануванню пам’яті тих, хто постраждав у ті часи.

Нагадаємо, у Торонто посвідчення закордонного українця отримав Олександр Грушевський – нащадок видатного українського історика громадського та політичного діяча Михайла Грушевського.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-