Українці виступають за залучення діаспори до популяризації України за кордоном – опитування

Українці виступають за залучення діаспори до популяризації України за кордоном – опитування

Укрінформ
Більшість громадян України – понад 70% – виступають за залучення діаспори до популяризації України за кордоном.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати дослідження «Обізнаність українців про діаспору та ставлення до неї», презентовані 21 жовтня. 

Так, з питанням, чи варто залучати діаспору до популяризації України за кордоном однозначно погодилися 39,8% респондентів, 34,6 – скоріше погодилися. Водночас відповідь «скоріше ні» - обрали 7,4%, «однозначно ні» – 5,0%. 13,3% не змогли відповісти на це запитання.

Дослідження ініціював Міжнародний інститут освіти, культури зв’язків з діаспорою (МІОК) і провів спільно з Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічною службою Центру Разумкова.

Під час опитування порушувалися питання: як українці в Україні ставляться до українців, що проживають за кордоном? Чи цікавляться їхніми здобутками? Чи хочуть бачити їх інвесторами, управлінцями та залучати українську діаспору до розбудови України тощо.

Зауважимо, що на сьогодні за межами України живе та працює понад 20 мільйонів українців. За оцінками експертів, їх кількість лише зростатиме.

Дослідження було проведене з 3 по 9 серпня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, МІОК започатковує нову комунікаційну платформу для діалогу між українцями східної діаспори та Україною – проєкт «Східний світ діаспори: спільномова».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-