Союз українців Румунії провів фестиваль-конкурс для юної діаспори

Союз українців Румунії провів фестиваль-конкурс для юної діаспори

Фото
Укрінформ
Комісія з питань культури Союзу українців Румунії організувала V Національний фестиваль-конкурс мистецтв «Юні українські таланти Румунії», у якому взяли участь 192 учні з Сучавського та Марамуреського повітів, а також з Бухареста.

Як передає Укрінформ, про це Союз українців Румунії повідомив у Фейсбуці.

Конкурс проводився у трьох категоріях: література, музика та живопис, а кожна категорія була поділена на 4 вікові групи. Учасники змагання отримали дипломи та грошові нагороди: перше місце - 500 леїв; друге місце – 400 леїв; третє місце – 300 леїв; відзнака – 200 леїв; премія за участь – 100 леїв.

Церемонія нагородження відбулася з 7 по 10 жовтня 2021 року в школах, в яких вчяться нагороджені учні.

Союз українців Румунії провів фестиваль-конкурс для юної діаспори

Сучавський повіт: Сучавський національний коледж ім. Міхая Еменіску; Сіретська гімназія ім. Петра Мушата та Сіретський технічний коледж ім. Лацку Воде; Радівецька гімназія ім. Богдана Воде та школи у Келінешть Енакє, Ботошеніці, Шербівцях, Балківцях, Негостині та Палтіну. У цеременії нагородження взяли участь голова Сучавської філії СУР Ілля Саучук, директори навчальних закладів та вчителі.

Марамуреський повіт: школи у селах Верхня Рівна та Ремети та Сігетський педагогічний ліцеї ім. Тараса Шевченка. У церемонії вручення премій взяли участь голова СУР, депутат Микола Мирослав Петрецький, голова Марамуреської філії СУР Мирослав Петрецький, перший заступник СУР Василь Пасенчук, директори навчальних закладів та вчителі. На церемонії нагородження в Реметах взяли участь мер села Іван Клаудіу Бринзанюк, заступник мера Адальберт Роман та священник Володимир Клем.

Зауважується, що метою та основним завданням Фестивалю-конкурсу є відродження, збереження і розвиток української культури в Румунії; виявлення юних талантів, встановлення творчих контактів між учасниками, обмін досвідом, а також створення умов для підтримки та розвитку дитячої та юнацької творчості.

СУР привітав усіх учасників конкурсу та запросив до участі у наступні роки.

Нагадаємо, у Румунії відбувся II фестиваль «Свято українського фольклору».

Фото: СУР

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-