Голова Львівської ОДА запропонував Президенту запровадити День української діаспори

Голова Львівської ОДА запропонував Президенту запровадити День української діаспори

Укрінформ
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький звернувся до Президента України Володимира Зеленського з пропозицією офіційно запровадити в Україні відзначення Дня української діаспори.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА, передає Укрінформ.

Ініціативу запровадження Дня української діаспори 25 серпня з нагоди 30-ліття Незалежності України запропонував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК).

«Ми охоче підтримуємо таку ініціативу. Від імені Львівської обласної державної адміністрації скеровуємо листа до Офісу Президента, Кабміну та Міністерства закордонних справ України», – сказав Козицький.

Він також зазначив, що саме світове українство значною мірою долучилося до здобуття Незалежності України та її визнання різними країнами світу. Запровадження такого свята підвищить статус закордонних українців і розуміння їхніх здобутків для України, а також сприятиме консолідації українців з усього світу та їхньої праці на благо України.

За даними Світового Конгресу українців, станом на сьогодні за межами України мешкає та працює понад 20 мільйонів українців.

За словами директорки МІОК Ірини Ключковської, ідея запровадження цього свята вперше була озвучена під час IV Міжнародного Конгресу, присвяченого 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка, який провели 23-24 серпня 2013 року в Національному університеті «Львівська політехніка».

«Цю ініціативу підтримали усі учасники Конгресу, а це понад 400 осіб із 29 країн, і вона увійшла до Ухвали Конгресу, яку оргкомітет розіслав до органів законодавчої та виконавчої влади України. На своїх конгресах, які відбуваються кожні два роки, учасники одноголосно підтримують цю ініціативу і тому ми цього року ще раз звертаємось до влади з проханням її реалізувати», – додала Ключковська.

МІОК працює для розбудови та зміцнення співпраці між Україною та її діаспорою у сфері освіти, культури, для поширення знань про світове українство, досліджує міграційні процеси, створює інноваційний інтелектуальний продукт для вивчення та популяризації української мови.

Фото: loda.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-