Представили дослідження про перебування Марії Заньковецької у Фінляндії

Представили дослідження про перебування Марії Заньковецької у Фінляндії

Відео
Укрінформ
Товариство українців у Фінляндії 5 квітня провело онлайн-розмову про перебування у 1880-х роках Марії Заньковецької у фінській фортеці Свеаборг, звідки почалася її кар'єра успішної актриси та фундаторки національного театру.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у повідомленні Товариства у Фейсбуці.

Модерувала зустріч журналістка Наталія Терамае. Вона представила нові факти про життя Заньковецької.

Про перебування Заньковецької у Фінляндії також розповіла завідувачка музею української актриси Лілія Бевзюк-Волошина.

Вона подякувала Наталії Терамае за такий проєкт, адже до цього мало хто приділяв увагу саме цьому періоду в житті Занковецької.

«Можна зараз сказати, що ви відкриваєте абсолютно нові моменти, нову інформацію щодо Марії Занковецької. І визначаєте важливість періоду її перебування у Фінляндії, адже треба не забувати, що саме після цього періоду вона дебютує в Україні», – сказала Бевзюк-Волошина.

У ромові говорили не лише про біографію Занковецької, але й про її місце в українській культурі в кінці 19-го початку 20-го століття.

У відео, зокрема, представлені фото акторки, її родичів і знайомих, а також документи, що стосуються Заньковецької.

Нагадаємо, посол України у Фінляндській Республіці з нагоди Міжнародного дня театру привітала творчі колективи Українського театру у Фінляндії та новоствореної філії театру у м. Турку з професійним святом, а також вручила почесні відзнаки акторам вистави «Зона».  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-