Українці Америки закликали США до подальшої підтримки України в боротьбі з російською агресією

Українці Америки закликали США до подальшої підтримки України в боротьбі з російською агресією

Заява
Укрінформ
Український конгресовий комітет Америки (УККА) закликав США й надалі підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією.

Про це йдеться у заяві УККА, оприлюдненій в якості реакції на спільну заяву президентів США Дональда Трампа та Росії Володимира Путіна від 25 квітня з нагоди 75-ї річниці зустрічі на Ельбі наприкінці Другої світової війни.

«Замість того, щоб видавати спільні заяви з кривавим режимом Путіна, УККА закликає США продовжувати підтримувати Україну в її боротьбі з російською агресією шляхом посилення санкцій проти Росії, поки всі приховані та явні російські сили та техніка не будуть виведені з України, включаючи відкликання будь-якої територіальної претензії на Кримський півострів», - повідомляється в оприлюдненій позиції УККА.

Як зазначається, українська американська спільнота з недовірою відреагувала на спільну заяву Білого дому та Кремля від 25 квітня, адже, як зазначається в заяві, напередодні Путін розпочав нову дезінформаційну кампанію у зв’язку із наближенням 9 травня.

«Лише через день після того, як Путін розпочав цю нову дезінформаційну кампанію щодо Радянського Союзу напередодні 9 травня, президент Дональд Трамп та президент Росії Володимир Путін виступили з рідкісною спільною заявою, щоб проілюструвати, «як наші країни можуть відмовитися від розбіжностей, будувати довіру та співпрацювати в пошуках більшої справи». Нібито зроблений на честь 75-ї річниці першої зустрічі між американськими та радянськими військами під час Другої світової війни, цей символічний жест є досить тривожним», - йдеться у заяві.

Нагадується, що «зустріч на Ельбі», про яку йдеться у спільній заяві та в усіх російських ЗМІ, призвела до десятиліть жорстокого авторитарного контролю СРСР над усіма частинами Східної Європи та, зокрема, над народом України. «А майже через сім десятиліть вторгнення Росії в Україну в 2014 році призвело до вбивства понад 13000 осіб та переселення понад 2,5 мільйона мирних жителів – найбільшого переміщення воєнного часу в Європі після Другої світової війни, яка почалася в 1939 році як спільне вторгнення на українські землі Сталіна і Гітлера», - додається в заяві.

В УККА зазначили, що уряд Сполучених Штатів послідовно підтримував суверенітет, незалежність та непорушність кордонів України з часу вторгнення Росії, заявивши як офіційну державну політику «допомагати уряду України у відновленні її суверенітету та територіальної цілісності з метою стримування уряду Російської Федерації від подальшої дестабілізації та вторгнення в Україну та інші незалежні країни».

«Як патріотичні американці, Український конгресовий комітет Америки, найбільше представництво американців українського походження, оцінює наших політичних лідерів під кутом захисту свободи та демократичних ідеалів під час протистояння іноземному противнику. Коли Путін заявив про намір прийняти делегацію високого рівня зі США на його параді з Днем Перемоги в Москві, УККA дав зрозуміти нашу позицію до 9 травня. Хоча парад 9 травня був відкладений у світлі світової пандемії, Путін збільшив свою всесвітню дезінформаційну кампанію, покликану перевірити волю міжнародного режиму санкцій, введеного проти Росії», - зауважується в заяві.

Тому в УККА закликали США замість видання спільних заяв з режимом Путіна продовжити підтримку України в її боротьбі з російською агресією шляхом посилення санкцій до повного виведення усіх російських сил і техніки України та деокупації Криму.

Читайте також: СКУ про заяву Трампа і Путіна: жодної співпраці з РФ до припинення війни проти України і деокупації Криму

Як повідомлялося, 25 квітня президент США Дональд Трамп і президент РФ Володимир Путін випустили спільну заяву, присвячену 75-й річниці зустрічі на річці Ельба в Німеччині американських і радянських військ, які були союзниками у Другій світовій війні.

У ній зазначається, що «дух Ельби» є прикладом того, як РФ і США «можуть відкласти суперечності, збудувати довіру і співпрацювати в ім'я спільної мети».

Зустріч на Ельбі — зустріч радянських, британських та американських солдатів на річці Ельба, поблизу міста Торгау в Німеччині під час Другої світової війни. Ця подія відбулася 25 квітня 1945 року, коли передові патрульні загони американської 1-ї армії зустрілися з авангардом 58-ї гвардійської дивізії 1-го Українського фронту. Фактично ця подія стала зімкненням двох європейських фронтів - Східного та Західного, що мало надзвичайно важливе стратегічне, тактичне та політичне значення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-