В Угорщині вийшов третій номер часопису «Український вісник»

В Угорщині вийшов третій номер часопису «Український вісник»

Фото
Укрінформ
Третій номер часопису «Український вісник», що вийшов в Угорщині, присвячений Дням української культури.

Про це повідомила редактор видання Інга Деяк у Facebook.

«Вийшов з друку третій номер часопису Державного самоврядування українців Угорщини «Український вісник», - зазначається у повідомленні.

Інга Деяк нагадала, що одне з головних свят українців Угорщини, Дні української культури, цьогоріч відбулися у Будапешті у двадцять перший раз. «Цей захід вже давно перетворився на чудову культурну традицію, у рамках якої українці Угорщини мають добру можливість продемонструвати всім зацікавленим свій мистецький рівень. Свято об’єднує музикантів, художників, майстрів ремесла – як українців, які проживають в Угорщині, так і гостей з України. Тому третій номер нашого «Українського вісника» – тематичний, і майже увесь присвячений учасникам цих Днів», - повідомила редактор часопису.

Новини від самоврядувань – нова рубрика, що з’явилася у третьому номері видання. «Ще одна рубрика, яка стартує з цього номера – новини від самоврядувань. Ми – журнал для українців всієї Угорщини, тому плануємо писати не тільки про Будапешт. Наразі героями цього номеру є Уйпешт, Варпалота, Сегед, Веспрем. І далі така рубрика обов’язково розширятиметься», - розповіла Інга Деяк. 

Вона нагадала, що у рамках Днів української культури відбувся дуже важливий захід – круглий стіл “Викладання української мови в Угорщині”, розширений матеріал про який редакція планує подати у наступному номері. Подія відбувалася за головування директора Інституту української літератури НАН України академіка Миколи Жулинського. На ній були присутні представники трьох вищих навчальних закладів Угорщини – Будапешта, Сегеда та Ніредьгази. Обговорювалися надзвичайно  актуальні проблеми україністики та викладання української мови закордоном. 

Як повідомлялося, 8 листопада 2018 року в Будапешті був презентований перший номер нового часопису української громади під назвою "Український вісник". Часопис видається Державним самоврядуванням українців Угорщини і став вже другим виданням поряд з часописом "Громада", яка видається Товариством української культури Угорщини.

Фото: Укрінформ та сторінка ukrajinci.hu у Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-