Українці Відня відзначили 90-річницю створення ОУН

Українці Відня відзначили 90-річницю створення ОУН

Фото, відео
Укрінформ
Представники української громади Відня вшанували борців за Українську самостійну соборну державу.

Захід з нагоди 90-ї річниці заснування ОУН пройшов біля пам’ятника Іванові Франкові в австрійській столиці, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"3-го лютого 1919 року Відні завершився 5-денний Перший Конгрес українських націоналістів. Підсумком роботи Великого збору стало створення Організації українських націоналістів. ОУН вестиме політику всеукраїнської державності, кінцева мета організації, заснованої 90 років тому – Українська самостійна соборна держава", - зазначив організатор акції, представник Австрійського пластового осередку Тарас Піняжко.

Звертаючись до присутніх, він нагадав, що участь у Першому Конгресі українських націоналістів у Відні 90 років тому взяли 30 делегатів, 16 – із Галичини та 14 – з Наддніпрянщини і Кубані. Провід ОУН тоді очолив Євген Коновалець, заступником став Микола Сціборський, секретарем – Володимир Мартинець. В організацію масово почала вступати українська молодь. Гаслом ОУН стала цитата Івана Франка "Воля народу - воля людей".

Тарас Піняжко також зазначив, що німецькі нацисти переслідували українських націоналістів, і на початок Другої світової війни більшість представників ОУН вже сиділи в концтаборах. Також жертвами Гестапо стали представники і провід українського товариства "Січ" у Відні, члени якого підпільно належали до ОУН.

Переслідування "оунівців" продовжилися і після зайняття Відня радянськими військами у 1945 році. Велика частина українських націоналістів були допитані та вивезені до Сибіру. Серед них був і Роман Новосад - зв’язковий Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбурга), архікнязя династії Габсбургів, полковника Легіону Українських Січових Стрільців.

Присутні на акції українці вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх українських націоналістів, які загинули у боротьбі за Українську самостійну соборну державу.

Читайте також: У Києві відкрилась виставка на честь 90-річчя створення ОУН

Хор церкви Святої Великомучениці Варвари заспівав гімн ОУН "Зродились ми великої години", який став маршем українського війська на параді до Дня Незалежності України 2018 року.

Як відомо, Організація Українських Націоналістів створена 3 лютого 1929 року у Відні з головною метою - становлення і побудова самостійної Української держави.

У грудні 2018 року Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає надання статусу учасників бойових дій ветеранам Української повстанської армії (УПА) й Організації Українських націоналістів (ОУН). Станом на кінець травня 2018 року залишалося близько 1200 живих ветеранів ОУН та УПА.

Фото: скріншот відео
Відео: michascher
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-