У Верховній Раді обговорили становище корінних народів Росії

У Верховній Раді обговорили становище корінних народів Росії

Фото
Укрінформ
В Комітеті у закордонних справах Верховної Ради України відбувся "круглий стіл" на тему "Порушення прав корінних народів у Російській Федерації", який зібрав українських парламентарів, дипломатів, науковців, правозахисників та політичних емігрантів з Росії. 

З окремими доповідями про політичну ситуацію в республіках Поволжя виступили активісти громадського руху "Вільний Ідель-Урал".  

Учасники "круглого столу" констатували систематичні порушення громадянських, національних, релігійних та політичних прав представників корінних народів Росії, переслідування та залякування активістів, нелояльних до чинної влади. 

"У 2017 році, з ініціативи президента Путіна, була розгорнута масштабна кампанія з витіснення національних мов із системи шкільної освіти. Державна Дума РФ внесла зміни до федерального закону "Про освіту", і тепер вивчення державних мов у національних республіках стало необов'язковим. Під виглядом освітньої реформи відбувається скорочення кількості педагогів, що викладають рідну мову. Штучно створюються умови знецінення статусу державних мов у національних республіках", - прокоментував мовну ситуацію в РФ співзасновник руху "Вільний Ідель-Урал" Сиресь Боляєнь.

В ході обговорення прозвучали імена активістів національних рухів, яких в Росії переслідують за політичні переконання. Окрему увагу члени "Вільного Ідель-Уралу" акцентували на справі татарського діяча Даніса Сафаргалі, визнаного правозахисними організаціями політичним в'язнем. Були озвучені факти перешкоджання органами влади діяльності таких організацій як "Botentatar Ictimagi Uzage", "Azatlіq" і "Basqort".

Рафіс Кашапов, політемігрант з Татарстану, який три роки відсидів у російській в'язниці за осуд анексії Криму, звернувся до учасників "круглого столу" конференц-зв'язком із Лондона, де одержав політичний притулок від британського уряду. Кашапов подякував українським політикам і науковцям за увагу до проблем корінних народів і побажав швидкого визволення українських моряків, які потрапили до російського полону.

У заході взяло участь до 60 осіб, серед них і народні депутати Рефат Чубаров, Борис Тарасюк, Ігор Луценко, Сергій Висоцький. 

Голова парламентського Комітету у закордонних справах Ганна Гопко повідомила, що вже на найближчих сесіях міжнародних організацій українські делегати порушать питання утиску прав корінних народів в Росії. У свою чергу, Рефат Чубаров звернувся до колег-депутатів з ініціативою сформувати в українському парламенті міжфракційне об'єднання, що займатиметься захистом прав корінних народів Російської Федерації.

Фото з "круглого столу" - в розпорядженні Укрінформу

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-