В Туреччині сприймають Україну як окрему від РФ, модернову країну – представник діаспори

В Туреччині сприймають Україну як окрему від РФ, модернову країну – представник діаспори

Укрінформ
В Туреччині, де ще донедавна щодо України існувало багато стереотипів, як щодо українок, так і щодо «братського» з РФ народу, відходять від стереотипів, пізнають нашу країну, сприймають її як модернову і сучасну.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу розповіла голова Української спілки в Анкарі Юлія Білецька. 

«Можу сказати, що ставлення замінюється в позитивному напрямі. Напевно, всім відомо негативні стереотипи щодо України та українок у Туреччині, але наскільки бачу, вони залишилися в минулому. Тепер у Туреччині краще розрізняють, що таке Україна і що таке Росія, що вже вважаю дуже великим плюсом та досягнення нашої держави, нашої громади», - розповіла Білецька.

За її словами, нині до Туреччини приїздить багато студентів, представників освіти, культури, так само як і набагато більше туристів відвідують Україну.

«Серед українців (в Туреччині – ред.) багато студентів, представників освіти, культури. Тут реалізується нині дуже багато різних проектів. В Туреччині бачать, що насправді Україна - це розвинена, модернова країна», - розповіла голова спілки.

За її словами, до 2014-го року українців та росіян часто сприймали спільно, як вихідців із Радянського Союзу.

«До 2014-го року можна було почути від турків, що українці та росіяни - один народ, - всі з Радянського Союзу... Не можу стверджувати й про те, що зараз усі турки розуміють різницю, але ситуація значно покращилася і продовжує покращуватися. Також сприяє те, що набагато більше турків почали їздити до України. Якщо раніше це був туризм дуже вузького спрямування, то тепер … це справжній туризм, який позитивно міняє ставлення до України», - розповіла Білецька.

Як відомо, нині в Туреччині діє 12 офіційно зареєстрованих діаспорянських організацій: в Анталії діє три спілки, дві - в Стамбулі, по одній в Анкарі, Ізмірі, Бурсі, Аланії, Мармарисі, Самсуні та Кушадаси.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-