У Португалії визнають успіхи інтеграції мігрантів з України

У Португалії визнають успіхи інтеграції мігрантів з України

Укрінформ
Інтеграція українських мігрантів до життя у Португалії є прикладом ефективної адаптації та взаємокорисного існування, що визнається на рівні вищого державного керівництва.

Про це сказав голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха в інтерв’ю Укрінформу.

«Коли торік до Португалії приїздив із візитом Глава Української держави Петро Порошенко, португальський президент Марселу Ребелу де Соза наголосив, що українці в Португалії - приклад того, як можна інтегруватися, змінити своє життя і бути корисними і собі, і країні», - зазначив Садоха.

За його словами, у Португалії іноді жартують, що «за ці роки ми (українська громада – ред.) змогли досягти більшого, ніж дехто з португальців за все життя».

Очільник Спілки українців у Португалії переконаний, що українцям варто брати приклад з португальців у ставленні до власної мови та історії.

Читайте також: “Руській мір” у Португалії видає себе за українську громаду - представник діаспори

«Португальці, незалежно від політичних уподобань, всі є націоналістами, які поважають та люблять свою мову, історію та свою країну. Нам варто на те рівнятися. Португальці дивуються і перепитують, чому українці, маючи свою мову, часто розмовляють російською. Маємо витискати й витиснути той «совок» із себе, усвідомити, що ми - українці й нам є чим пишатися. І нас будуть поважати тоді, коли ми будемо ідентифікувати свою приналежність до однієї нації», - наголосив Садоха.

Як повідомлялося, Спілка українців у Португалії була створена в 2003 році, її першочерговим завданням на той час була юридична та соціальна допомога мігрантам. Нині Спілка проводить активну діяльність з представлення України за кордоном, організовує заходи, спрямовані на інформування португальського суспільства про події в Україні та за її межами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-