Румунська православна церква має допомогти Україні з автокефалією - Чолій

Румунська православна церква має допомогти Україні з автокефалією - Чолій

Укрінформ
Президент Світового конгресу українців Євген Чолій закликав заступника Патріарха Румунської православної церкви Варлаама Плоіештяну посприяти в набутті українською церквою автокефалії.

Про це за підсумками зустрічі повідомили у прес-службі СКУ.

"Євген Чолій зустрівся із заступником Патріарха та секретарем Священного синоду Румунської православної церкви - Патріархальним єпископом Варлаамом Плоіештяну, під час якої від імені понад 20-мільйонної української діаспори на чолі з СКУ, у тому числі й з Румунії, наголосив на важливості надання томосу Українській православній церкві", - поінформували в прес-службі.

Чолій також закликав виділити ділянку землі в Бухаресті для спорудження церкви для української православної громади.

Читайте також: Автокефалію підтримує третина українців

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня було повідомлено, що Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії українській православній церкві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-