Автокефалію підтримує третина українців

Автокефалію підтримує третина українців

Опитування
Укрінформ
Ініціативу створення Помісної автокефальної православної церкви в Україні підтримує 31% населення. 

Це засвідчили результати загальнонаціонального дослідження громадської думки, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, озвучені під час круглого столу в Укрінформі кандидатом соціологічних наук, експертом фонду, старшим науковим співробітником Інституту соціології НАН України Максимом Паращевіним. 

"Загалом створення в Україні Автокефальної помісної православної церкви підтримує 31% серед усього населення. Не підтримують 20%. Решті населення це або байдуже (35%), або вони не мають певної відповіді (14%)", - зазначив Паращевін.

За його словами, істотним чинником у підтримці чи непідтримці створення Автокефальної помісної православної церкви є регіональний. Переважно підтримують таку перспективу у Західному (58%) та Центральному (35%) регіонах. Переважно не підтримують на Півдні (24% проти, 9% за), Сході (відповідно 28% і 10%) та на Донбасі (18,5% і 28%). Проте значна частина населення у регіонах ставиться до пропозиції створення Єдиної помісної церкви байдуже чи не має певної відповіді. У Південному регіоні таких 66%, Східному - 62%, на Донбасі  - 53%, у Центральному регіоні - 47%, Західному - 30%.   

Він також зазначив, що загальна підтримка чи заперечення ідеї створення помісної церкви має суттєві конфесійні відмінності. Серед прихильників Української православної церкви Київського патріархату створення помісної церкви підтримують 45%, не підтримують 18%. Серед прихильників УПЦ МП підтримують такі дії 23%, не підтримують 40%.

Читайте також: Москва готує провокації на випадок, якщо Україна отримає автокефалію - Тимчук

"Загалом лише 11% населення певні, що створення Української православної церкви належить до першочергових. Ще 23% вважають це питання актуальним, але не першочерговим. На думку 23% опитаних, це питання неактуальне", - сказав соціолог.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-