Москва готує провокації на випадок, якщо Україна отримає автокефалію - Тимчук

Москва готує провокації на випадок, якщо Україна отримає автокефалію - Тимчук

Укрінформ
У разі надання Вселенським патріархатом томосу про автокефалію Української православної церкви Росія готує провокації.

Про це повідомив в Facebook координатор групи «Інформаційне опір», народний депутат Дмитро Тимчук.

«За інформацією групи ІС, на випадок негативного для Москви рішення щодо Української помісної православної церкви (УППЦ) вже опрацьовуються питання зі створення загонів самооборони, які розміщуватимуться на території церков і монастирів УПЦ МП, а також груп провокаторів, які діятимуть з радикально «патріотичних» позицій, для здійснення провокацій і нападів на об'єкти і представників УПЦ МП», - зазначив він.

Крім того, за словами Тимчука, «для досягнення своїх стратегічних цілей з недопущення отримання православною церквою України автокефалії Москва готова здійснити будь-які заходи - від залякування до фізичної дії на представників помісних православних церков, які готові підтримати цю ініціативу».

«Так, наприклад, патріарх усієї Грузії Ілля II займає зважену позицію і не проти надання УППЦ автокефалії. У зв'язку з цим серед вищого духовенства РПЦ вже поширюється інформація про те, що у випадку і подальшої підтримки Іллею II процесу надання автокефалії православній церкві України «його стан здоров'я може різко погіршати», - повідомив Тимчук.

Він також зазначив, що «голові Сербської православної церкви патріарху Іринею, який 23 травня цього року в Москві отримав премію «Міжнародного фонду єдності православних народів», передано 250 тисяч доларів США під виглядом «благодійної допомоги». Крім того, за даними Тимчука, Сербській патріархії Москва надасть допомогу в реставрації ряду об'єктів.

«В обмін на ці преференції Іриней, як вже раніше повідомляв ІС, виступив в Москві з різкою критикою Патріарха Варфоломея в ракурсі його намірів надати автокефалію УППЦ. При цьому виступ Іринея, як голови однієї з помісних церков, використовується Москвою для тиску на інші помісні церкви російською пропагандою», - підкреслив координатор ІС.

Читайте також: Філарет сподівається на автокефалію вже в липні

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріархові Варфоломею з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня прийняла постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломея відносно створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початку процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

15 червня повідомлялося, що в Грузію прибули два високопоставлені митрополити Вселенського патріархату, щоб обговорити з Католикос-патріархом усієї Грузії Іллею II питання української помісної церкви. 

Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет сподівається, що Вселенський патріарх прийме позитивне рішення про надання томосу про автокефалію УПЦ вже в липні. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-