Активісти в Португалії зірвали виступ російського посла на семінарі БРІКС

Активісти в Португалії зірвали виступ російського посла на семінарі БРІКС

Фото
Укрінформ
У вівторок, 21 лютого, представники української діаспори в Лісабоні завадили виступу посла РФ на заході, який проводили португальський Національний інститут оборони (IDN) та Інститут міжнародних відносин Лісабонського нового університету (IPRI UNL).

Як пояснювали організатори, їхній захід – семінар “Російська Федерація у міжнародній системі” – є частиною серії семінарів, присвячених країнам альянсу БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР), а також “частиною зусиль двох установ, аби забезпечити контрастні погляди на позиції Російської Федерації у регіоні та у світі”.

Водночас, українська громада Португалії пікетувала проведення цього заходу під гаслом: “Не радяться з терористами, як боротися зі світовим тероризмом!”

Посол Росії в Португалії Олег Бєлоус мав проголосити центральну промову на зібранні. Однак він не прибув на семінар саме через маніфестацію українських активістів. Про це написав у Фейсбуці голова Спілки українців Португалії Павло Садоха.

Він повідомив, що українські активісти отримали цю інформацію від організаторів заходу.

Відомо, що акція українських активістів була завчасно спланована, але публічно не розголошувалася, аби стати дійсним сюрпризом як для організаторів семінару, так і для російських дипломатів у Лісабоні.

Українці мали доступ до зали, де проходив семінар. Пікет активістів був приурочений до третьої річниці під початку російської військової агресії проти України. Учасники акції тримали плакати з написами “Стоп війні” та “Убивце, забирайся з України!” поруч із портретами президента РФ Путіна.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-