ЄС заборонив будь-які операції із об’єктами культурної спадщини України, що були вкрадені Росією

ЄС заборонив будь-які операції із об’єктами культурної спадщини України, що були вкрадені Росією

Укрінформ
У 14-му пакеті санкцій ЄС проти Росії міститься пряма заборона на будь-які торговельні або інші операції з об’єктами культурної або інтелектуальної спадщини України, що були захоплені під час російської агресії та викрадені російськими загарбниками.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

«Пакет санкцій заборонить закупівлю, імпорт, передання або експорт товарів, що належать до культурної власності України, та інших предметів, що мають археологічну, історичну, культурну, виключну наукову або релігійну важливість, коли є обґрунтовані підстави вважати, що ці предмети були протизаконно вивезені з України», - йдеться у повідомленні.

Крім того, новий пакет санкцій ЄС вводить обмеження на прийняття до розгляду заявок російських громадян та компаній на реєстрацію в ЄС певних прав інтелектуальної власності. Метою таких заходів є компенсація шкоди від дій російського уряду та судів, які незаконно позбавляють правового захисту на території Росії європейських правовласників інтелектуальної власності.

Читайте також: Нові санкції: ЄС вжив заходи проти російського «тіньового флоту» та заборонив «приватні» авіарейси з

Як зазначається, всі обмежувальні заходи, що містяться у 14-му пакеті санкцій ЄС проти Росії, невдовзі будуть оприлюднені в Офіційному журналі ЄС. 

Як вже повідомлялося, міністри закордонних справ країн ЄС ухвалили 14-й пакет санкцій проти Росії, який, зокрема, посилює тиск на російську енергетику та містить заходи для запобігання спробам оминати європейські санкції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-