Два археологічні комплекси Києва внесли до Держреєстру нерухомих памʼяток України

Два археологічні комплекси Києва внесли до Держреєстру нерухомих памʼяток України

Укрінформ
Уряд вніс до Держреєстру нерухомих памʼяток України низку обʼєктів культурної спадщини національного значення, зокрема Кирилівський та Смородинський археологічні комплекси в Києві.

Про це за підсумками засідання уряду повідомив у Телеграм постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Траса Мельничук, передає Укрінформ.

"Внесено до Державного реєстру нерухомих памʼяток України ряд обʼєктів культурної спадщини національного значення в межах міста Києва, зокрема, Археологічний комплекс Кирилівського монастиря (вул. Олени Теліги, 12, вул. Кирилівська, 103) та Смородинський археологічний комплекс (вул. Смородинський узвіз), а також їх складові", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Вишнівецький палац на Тернопільщині повернули у власність держави

Також уряд вніс до Державного реєстру нерухомих памʼяток України низку обʼєктів культурної спадщини національного значення у Миколаївській та Черкаській області та виключив зазначені памʼятники зі списку памʼятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 24.08.1963 N 970 «Про впорядкування справи обліку та охорони памʼятників архітектури на території Української РСР», у звʼязку з їх внесенням до Державного реєстру нерухомих памʼяток України.

Як повідомляв Укрінформ, ситуація щодо захисту культурної спадщини України від російської агресії стала серйозним викликом для всієї конвенційної системи ЮНЕСКО, створеної 70 років тому для захисту надбань людства.

Фото: wikimedia.org

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-