Весільний обряд Рівненщини включили до списку нематеріальної культурної спадщини

Весільний обряд Рівненщини включили до списку нематеріальної культурної спадщини

Фото
Укрінформ
На Рівненщині розповіли про весільний обряд, який увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Рівненська ОДА.

«Весільний обряд Рівненщини увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини України. Цей обряд відбувається на весіллях у громадах Рівненщини та Волині після так званого «викупу» нареченої, її коси чи туфельки», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, вперше «Читання Корони» зафіксоване ще у 1930-му році. Читець тримав на тарілці квітку з довгою білою стрічкою, яка символізувала довге і щасливе сімейне життя. Читалася «Корона», старший стрітник (головний сват) із озвученням кожного куплету ступав крок у напрямку нареченої. Коли всі куплети було прочитано, мати нареченої забирала з тарілки квітку зі стрічкою й чіпляла її молодій під фату, а читець розбивав тарілку на дрібні друзки «на щастя». Текст «корони» в серйозній та жартівливій формі мав характер напутніх слів молодій сім’ї із мудрими життєвими правилами та побажаннями.

Читайте також: Весільний обряд і чоловічий танець: МКІП розширило перелік культурної спадщини

Підкреслюється, що цей обряд існує донині. Його можна побачити на сучасних весіллях, але кількість куплетів сучасної «Корони» скоротилася. Тексти змінюються кожним поколінням, додаються сучасні терміни й актуальні сюжети.

Як повідомляв Укрінформ, Радивилівські голубці із млинцями стали частиною нематеріальної культурної спадщини України.

Фото: Рівненська ОВА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-