Нищук пояснив причину ліквідації у театрі Франка посади головного режисера

Нищук пояснив причину ліквідації у театрі Франка посади головного режисера

Ексклюзив
Укрінформ
Посаду головного режисера Національного театру імені Івана Франка, яку зараз обіймає Дмитро Богомазов, ліквідують для приведення штатного розпису відповідно до законодавства.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав генеральний директор – художній керівник Театру ім. Франка Євген Нищук.

«Це питання лежить у площині приведення штатного розпису відповідно до чинного законодавства. За контрактною системою, яка була прийнята у 2016-му році і проголосована Верховною Радою, з’явилася посада «Генеральний директор-художній керівник». Себто адміністративна частина і художня творча частина об’єднані в одній особі. І перед органом управління генеральний директор-художній керівник відповідальний і за адміністративну частину, і за художньо-творчу. А посада головного режисера де-факто практично дублює цю його функцію «художнього керівника», - пояснює Нищук.

За його словами, після того, як за завданням Міністерства культури та інформаційної політики «штатку» буде приведено відповідно до закону, в національному театрі залишаться лише посади «режисер-постановник».

Читайте також: Театр Франка буде продавати квитки через систему, як на Укрзалізниці

«У нас так і є: і Дмитро Богомазов, і Давид Петросян, і Іван Уривський, і Дмитро Чирипюк – режисери-постановники. Можливо, у штатному розписі ще хтось з’явиться. Також у нас можуть ставити запрошені режисери. А режисери, які базово тут знаходяться, можуть спокійно робити вистави в інших містах чи країнах. Це нормально, тому що вони представляють бренд театру Франка і це велика відповідальність», - сказав Нищук.

Як повідомляв Укрінформ, актора театру та кіно, народного артиста України Євгена Нищука на початку квітня призначили генеральним директором - художнім керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-