У Львівські опері відбулася вистава-дефіле «Розмова птахів»

У Львівські опері відбулася вистава-дефіле «Розмова птахів»

Фото
Укрінформ
У Львівській національній опері відбулася прем’єра унікального проєкту - вистави-дефіле «Розмова птахів»: модне чи вічне? Авторками стали дизайнерка Оксана Караванська та українська співачка, актриса театру і кіно, лауреатка Шевченківської премії Наталія Половинка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вся суть цієї події – це великий знак питання: модне чи вічне? Я завжди по-філософськи ставилася до власної творчості. І це запитання доречне як 300 років тому в часи Сковороди, так і зараз. Тому я наважуюся поєднувати всі мистецтва, аби не втратити українськості, духовності і краси», - зазначила Караванська.

Дизайнерка зізналася, що на цей проєкт надихнулася, творячи костюми до вистави «Сад Божественних Пісень. Розмова птахів» за Григорієм Сковородою, премʼєра якої відбулася в Гарнізонному храмі в ніч на Святого Миколая у грудні 2023 р. Це був її перший досвід роботи для театру, проте Караванська не вперше міксує види мистецтва. Її перформенс «Вишиванка-Couture Третього тисячоліття» у Львівській опері торік став знаковою культурною подією.

У Львівській опері Караванська представила нову історію «Ukrainian Haute Couture», де авторкою сучасної вишивки вкотре стала дизайнерка Ксенія Уманська. Створення нових робіт у сфері високої моди зайняло близько дев’яти місяців. Моделями були артисти балету Львівської національної опери - і жінки, і чоловіки.

Дефіле зустрілося в «діалозі» про модне і вічне з виставою «Розмова птахів», яку створив Театральний центр «Слово і голос» під керівництвом Наталії Половинки; «Хорея Козацька», Тарас Компаніченко; а також Лабораторія степового розспіву «Євшан-зілля» із Запоріжжя та окупованих сіл, народний співак Олексій Заєць і піаніст Сергій Кудринецький.

У Львівській опері презентували виставу-дефіле «РОЗМОВА ПТАХІВ» / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ

«Моє служіння традиції завше - виклик серед сучасного моря швидкоплинних змін. А зараз це граничне випробування України і світу оголює дивний шанс перемоги: пʼючи з джерела, серед всіх масок сучасності - за одною з них таки розпізнати своє лице. А Сковорода веселить: «Я й сам не люблю мiнливої маски… а люблю теє, що зверху ніщо, а всередині щось, зовнi неправда, але всередині iстина», - зауважила Половинка, цитуючи Сковороду.

Читайте також: У Києві покажуть балет на музику латвійського композитора Петеріса Васкса

Улітку цього року виставу-дефіле «Розмова птахів» покажуть у Києві та Римі.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні в Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла у Львові відбувся VIII Театральний фестиваль традиції DREVOз прем'єрою вистави «Розмова птахів», який зібрав колективи, що бережуть народну спадщину, з усієї України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-