У Прикарпатському нацуніверситеті адаптують музейні ікони для людей із порушенням зору

У Прикарпатському нацуніверситеті адаптують музейні ікони для людей із порушенням зору

Фото
Укрінформ
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника адаптують музейні експонати - ікони XVII - початку XX століття - для людей із порушенням зору. Наразі каталог складається з 24 ікон.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки, передає Укрінформ.

"Автори ініціативи - творчо-науковий колектив кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ спільно з Івано-Франківським краєзнавчим музеєм у межах проєкту «Побачити скарби разом». Проєкт має високе значення для розвитку культурного середовища області. Він сприяє досягненню рівності прав і забезпечує недискримінаційний підхід, інклюзивність, доступність національного мистецтва для громадян з порушенням зору", - йдеться у повідомленні.

Адаптації цих ікон увійдуть також до тифлографічної бібліотеки, яку створили працівники кафедри. Зараз вони розробляють сайт, на якому є 5 взірців ікон, 17 картин світових авторів, а також інсталяційні роботи та фотографії, зроблені студентами кафедри. Наразі вони працюють над адаптацією цих взірців для 3D-друку, каже асистент кафедри дизайну і теорії мистецтва Андрій Хамурда.

Як зазначають в МОН, проєкти для людей з порушенням зору - один із напрямів роботи Центру дослідження стратегій універсального дизайну, який створили у ПНУ.

Центр розпочне працювати з квітня 2024 року.

Читайте також: Херсонському краєзнавчому музею передали ікону на рибі авторства Оксани Оснач

Додаткове тестування взірців ікон з проєкту «Побачити скарби разом» відбудеться 26 березня в Калуському осередку Українського товариства сліпих. А вже до кінця липня планують надрукувати 50 примірників каталогу, які надішлють до бібліотек для незрячих людей по всій Україні.

Фото: МОН

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-