Костін обговорив із представниками ФБР захист українських культурних цінностей

Костін обговорив із представниками ФБР захист українських культурних цінностей

Фото
Укрінформ
Генпрокурор Андрій Костін обговорив із представниками ФБР Крістін Кох, Джейком Арчером та Ланцем Ніксоном співпрацю у питанні захисту українських культурних цінностей.

Як передає Укрінформ, про це Офіс генпрокурора повідомив у Телеграмі.

“Знищення та викрадення об'єктів української культурної спадщини - одні з поширених та масових воєнних злочинів, які Росія чинить в ході своєї підступної війни проти України. Усі причетні до них мають понести відповідальність, а національне надбання має бути повернуте українському народові", - зазначив Костін.

За його словами, ворог цілеспрямовано намагається знищити українську ідентичність та державність, руйнуючи культурну спадщину. На сьогодні в Україні задокументовано пошкодження або знищення щонайменше 902 культурні об'єкти й історичні пам'ятки внаслідок російської агресії. Серед них є, зокрема, об'єкти, внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та захищені міжнародним гуманітарним правом.

Українські органи правопорядку розслідують 71 кримінальне провадження щодо таких злочинів, додав Костін.

Читайте також: МКІП докладе максимум зусиль для збереження нематеріальної культурної спадщини України - Карандєєв

Генпрокурор наголосив на необхідності "діяти спільно, аби ефективно протистояти російському варварству. Обмінюватися досвідом та техніками розслідування таких злочинів, напрацьовувати спільні рішення для боротьби з контрабандою культурних цінностей та сприяти їх поверненню на батьківщину".

Костін подякував американським колегам за готовність підтримати зусилля України із захисту культурної спадщини та української ідентичності.

Як повідомляв Укрінформ, на тимчасово захоплених територіях України залишаються понад 20 тисяч пам'яток культури національного та місцевого значення.

Фото: Офіс генпрокурора, Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-