Археологи потрапили в один із шести склепів Галицького замку

Археологи потрапили в один із шести склепів Галицького замку

Ексклюзив
Укрінформ
Археологи потрапили в один із шести склепів Галицького замку, відкриття ще попереду.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів український археолог, дослідник архітектури княжої доби, доцент кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки, кандидат архітектурних наук Юрій Лукомський.

«У підземеллях Галицького замку зберігалась зброя, документація міста і цілого краю. Там були тюрми і приміщення для стрільби з бійницями. Зараз вони закриті ззовні ґрунтом… За описом 1582 року під поверхом, який розкопали, згадується шість склепів. Нам вдалося потрапити в один із них через вікно. Він збережений у прекрасному стані. Це – велика кімната зі склепінням, з бійницями, а таких склепів має бути шість – три на одному поверсі і нижче ще три. Тобто перед нами ще велике відкриття», - зазначив Лукомський.

Читайте також: На Миколаївщині повернули державі чотири кургани епохи пізньої бронзи та раннього заліза

За його словами, йдеться про дослідження в’їздової або губернаторської вежі Галицького замку. Її ще називали судовою вежою.

«Це - одна із найбільших веж і споруд Старостинського замку Галича, датується 16 століттям. Споруда є надзвичайно цікавою, оборонного характеру, має кілька поверхів. Дослідження підземелля там почали торік. Хлопці з Національного заповідника «Давній Галич» взялися будувати собі браму, щоб продавати квитки на Галицький замок, і наштовхнулись на колосальний мур», - зауважив науковець.

Свої розкопки Юрій Лукомський там проводив ще у 1995 році. Тоді вони були законсервовані. Торік розкопки почали за ініціативи керівника Національного заповідника «Давній Галич» Володимира Олійника. Юрія Лукомського запросили в якості консультанта.

Читайте також: Археологи представили в Києві макет храму Трипільської культури

Він припускає, що поховань у підземеллях замку не може бути, але не виключає сюрпризів.

«Поховання здійснювались лише у сакральних спорудах, а це – оборонна. Але, якщо там сиділи ув’язнені і їх привалило, то можемо знайти навіть кістяки. Археологія зовсім не передбачувана», - запевнив Лукомський.

Наразі він вважає, що розкопки підземелля Галицького замку можуть відкрити автентичні речі у їх первозданному вигляді.

Як повідомляло агенство, археологи потрапили у в’їзну вежу Галицького замку, яка 300 років перебувала під завалами.

Галицький замок або Старостинський замок — замок у місті Галич, Івано-Франківська область. Руїни замку розташовані на високому пагорбі Галич-гори на правому березі річки Дністер над містом — в минулому служив фортифікаційною спорудою.

Фото: Правда.іф

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-