На фестивалі «Дні української музики» у Варшаві будуть дві світові прем'єри

На фестивалі «Дні української музики» у Варшаві будуть дві світові прем'єри

Ексклюзив
Укрінформ
У Варшаві в неділю, 3 вересня, розпочинається фестиваль “Дні української музики”, який організовує фундація Pro Musica Viva під керівництвом відомого польського композитора українського походження Романа Реваковича.

Як підкреслив в коментарі Укрінформу композитор Ревакович, завдяки фестивалю польські поціновувачі мистецтва мають змогу знайомитися з високою українською культурою.

“Дев’ятий фестиваль відбувається в ювілейний рік фонду Pro Musica Viva, який цьогоріч святкує 25 років свого існування. Це своєрідна константа: ми вже чверть століття показуємо польському суспільству високу українську музичну культуру і цей фестиваль є продовженням цієї традиції”,- наголосив в коментарі агентству композитор Ревакович.

За його словами, цьогорічний фестиваль цікавий тим, що має надзвичайно цікаву програму, поєднуючи “дуже різні українські музичні явища”.

Читайте також: Фільм «Ми не згаснемо» показали майже на 30 міжнародних кінофестивалях

Він зазначив, що перший концерт Kyiv Piano Duo покаже широку панораму української музики: від старшого покоління - Євгена Станковича і Мирослава Скорика, до молодшого - Богдан Сегіна, Михайла Шведа тощо.

За його словами, другий концерт покаже початок впливу західних музичних технік на музику східного християнства.

“Йдеться про твори Миколи Дилецького, який мав великі зв’язки з тогочасною польською культурою, зокрема з польським композитором Мєльчевським”,- зауважив композитор.

Читайте також: У Брюсселі відбудеться концерт Молодіжного симфонічного оркестру України

Як підкреслив Ревакович, фінальний концерт фестивалю унікальний тим, що під час нього відбудуться дві світові прем’єри відомих українських композиторок Богдани Фроляк й Олени Ільницької.

“Зокрема, Олена Ільницька написала свій твір «До перемоги» спеціально для фінального концерту нашого фестивалю”,- зауважив Ревакович.

За словами композитора, подивитися концерти можна буде онлайн та у записі на Youtube-сторінці фундації Pro Musica Viva.

Як повідомляло агентство, Дев’яті “Дні української музики” триватимуть 3-10 вересня у Варшаві. У рамках культурної події відбудуться три концерти українських та польських виконавців у концертній студії Польського радіо ім. Вітольда Лютославського та в атріумі офісної будівлі SENATOR.

Головними партнерами цьогорічного фестивалю є фундація Most the Most, польський банк BGK, місто Варшава, Міністерство культури та національної спадщини Польщі у співпраці з Національним інститутом музики та танцю, Фонд MAGOVOX і Спілка артистів виконавців STOART. Партнерами Фестивалю є Товариство захисту авторських прав ZAiKS, ESTELL – естетична медицина та стоматологія, Об’єднання українців у Польщі, Фундація «Український Дім».

Укрінформ є інформаційним партнером фестивалю.

Програма фестивалю:

3 вересня, 19:00, Концертна студія Польського радіо ім. Вітольда Лютославського (вул. Модзелевського, 59).

Виконавці: Kyiv Piano Duo, Олександра Зайцева, Дмитро Таванець

У програмі:

І відділ (фортепіано в 4 руки): Євген Станкович «Прадавні гірські танці Верховини»; Золтан Алмаші «Карпатська пісня»; Євген Оркін «Im Zwergenland» («У країні гномів»); «Rosa de Barcelona» з циклу «Мозаїки»; Олег Безбородько «Фанфари та фуга»; Богдан Сегін «Ru-um-bambar»; Михайло Швед «Відзвуки»; Мирослав Скорик «Сумний блюз», «Канкан зі старої грамофонної плити».

ІІ відділ (2 фортепіано): Геннадій Ляшенко «І дзвону дивного звучання, і тріпотіння листя на вітру...»; Ігор Щербаков «Баркарола»; Богдана Фроляк «Сюїта in C»; Intrada – Romanza – Toccata – Nocturne; Костянтин Віленський «Танок диявола».

5 вересня, 19:00, Концертна студія Польського радіо ім. Вітольда Лютославського (вул. Модзелевського, 59).

Виконавці: Wrocław Baroque Ensemble, Анджей Косендяк – диригент.

У програмі: Микола Дилецький (1630-1690). «Реквіяльна літургія» для 8-голосного хору; «Воскресний канон» для 8-голосного хору.

10 вересня, 18:00. Атріум офісної будівлі SENATOR (вул. Бєлянська, 12).

Виконавці: Ігор Лещишин – гобой; вокальний секстет proMODERN; симфонічний оркестр Вроцлавської філармонії NFM (Вроцлав), диригент – Роман Ревакович.

У програмі: Богдана Фроляк «Концерт для гобоя з оркестром»(прем’єра); Олена Ільницька «До перемоги» для вокального секстету та оркестру (прем’єра).

Квитки продаватимуться в системі Bilety24.pl. Детальніше про захід – на сайті фундації Pro Musica Viva.

Фото: pmv.org.pl

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-