Третій міжнародний етнокінофест  «ОКО» прихистили у Польщі

Третій міжнародний етнокінофест «ОКО» прихистили у Польщі

Укрінформ
 Оргкомітет отримав 1171 заявку зі 104 країн світу, охопивши усі континенти нашої планети

Не лише мільйони українців, але й фестивалі були виселені внаслідок війни, що спалахнула 24 лютого.

Проведення Третього етнографічного кінофестивалю «ОКО» також опинилося під загрозою, оскільки Бессарабія, що знаходиться біля Чорного моря, - один із головних стратегічних інтересів росії.

Незважаючи на це, фестиваль відбудеться з 13 по 18 листопада 2022 року у середньовічному містечку Торунь у Польщі в межах та за підтримки Міжнародного кінофестивалю мистецтва кінематографії EnergaCAMERIMAGE, а також за допомогою програми МЗС Болгарії «Болгарська допомога заради розвитку».

Торунь з його мальовничим старим містом (starówka), яке перебуває під охороною ЮНЕСКО, здається чудовим місцем для фестивалю етнографічного кіно. Місце дихає історією і запрошує кожного здійснити подорож у минуле. Старе місто Торуня, - ніколи не було зруйноване війнами, що вселяє спокій і впевненість. Ось чому його настрій відповідає концепції OKO 2022 року, адже цьогорічний офіційний слоган стверджує: «Святкуй життя!». Жодна зовнішня агресія не повинна заважати Україні жити, а «ОКО» – проповідувати мир і толерантність, демонструючи свої фільми. Цього року оргкомітет отримав 1171 заявку зі 104 країн світу, охопивши усі континенти нашої планети.

З усіх заявок  відібрали 8 повнометражних і 16 короткометражних етнографічних документальних фільмів, які відкривають та досліджують колоритні таємні місця, забуті культури, священні обряди і героїв, що надихають. Оцінювати повнометражні стрічки будуть: Арнольд ван Брюгген з Нідерландів, Олена Івановська та Геннадій Кофман з України.

Короткометражні: Себастьян Майсторович з Австрії, Ламія Фатхі з Єгипту та Марта Домачовська з Польщі.

24 конкурсанти змагатимуться за грошовий приз від компанії MEGOGO в розмірі 40 тисяч та 20 тисяч гривень відповідно.

Поза конкурсом відбудеться спецпоказ українських фільмів «Подивись на Україну іншими очима», яким «ОКО» хоче привернути увагу усього світу до України.

Також, буквально одразу після завершення етнокінофесту в Торуні, - відбудуться спеціальні покази «OKO»: 20 листопада - у Фінляндії (Гельсінкі), 25, 26, 27 листопада - у Болгарії (Софія) і, нарешті, 2, 3, 4 грудня - вдома, в Україні (Болград). 

Програма «OKO ПОДОРОЖУЄ» складатиметься з українських фільмів, які відображають різноманітні аспекти батьківщини «OKO» - України, її багату культуру та історію.

Від подорожі у минуле в часи Київської Русі до боротьби за життя в наш час, від музичних одкровень до національних трагедій, від трагедій до пошуків краси: глядачі матимуть змогу поглянути на Україну іншими очима та закохатися в неї. «Якщо ви зараз не можете приїхати в Україну й побачити все на власні очі, то Україна приїде до вас. З фільмами, історіями, культурою, болем і радістю. Наша кіномандрівка має на меті підсилити голос України, втілити ідеї культурної дипломатії та продемонструвати силу медійного спротиву. Наша культура – наша зброя, а фільми – наші боєприпаси. Це те, заради чого Україна бореться і чим воює на культурному фронті. Українські фільми влучають просто у серце й показують задокументовану правду про історію України, її сьогодення та надії на майбутнє», - анонсує  програму «OKO ПОДОРОЖУЄ» засновниця та директорка фестивалю Тетяна Станєва.

Ольга Стельмашевська

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-