МКІП зафіксувало 189 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

МКІП зафіксувало 189 воєнних злочинів проти культурної спадщини України

Укрінформ
МКІП зафіксувало 189 епізодів воєнних злочинів армії рф проти культурної спадщини України.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі, передає Укрінформ.

"Станом на сьогодні МКІП зафіксувало 189 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини", - зазначив урядовець.

Зокрема, за його інформацією, йдеться про 74 об’єкти культурної спадщини: 13 пам’яток національного значення, 55 – місцевого значення та 6 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Крім того, 82 релігійні споруди знищені або зруйновані росіянами. З них 29 – це пам’ятки історії, архітектури та містобудування.

Пошкоджено або зруйновано також 21 меморіальний пам’ятник на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 15 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 17 будинків культури, театрів та бібліотек, деякі інші об’єкти цінної історичної забудови, поінформував міністр.

"На жаль, ці цифри не кінцеві. Адже складно отримати точні дані з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. Але інформація надходить завдяки небайдужим українцям", - зазначив Ткаченко.

Він закликав громадян повідомляти, якщо вони побачили зруйновані пам‘ятки.

Читайте також: Ткаченко закликає не валити памятники епохи срср – це вирішить влада

Як повідомляв Укрінформ, після поїздки до Чернігова 7 квітня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив про понад 20 зафіксованих злочинів проти культурної спадщини в цьому місті.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-