Назвали лауреатів премії імені Максима Рильського за 2021 рік

Назвали лауреатів премії імені Максима Рильського за 2021 рік

Укрінформ
Комітет із присудження премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського визначив лауреатів за 2021 рік.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко зазначив, що премія присуджується щороку у двох номінаціях: за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів та за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.

Цьогоріч у першій номінації було заявлено вісім творів від шести авторів-перекладачів з англійської на українську. Переможцем визнали переклад з англійської Олени Бросаліної (літературний псевдонім Олена О’Лір) книги Вільяма Батлера Єйтса «Таємна троянда» (видавництво «Астролябія», 2020).

Олена Бросаліна - перекладачка, поетеса, критик, кандидат філологічних наук, авторка численних статей про поетів української діаспори. Перекладала ірландську англомовну поезію, англійських поеток XIX століття, прозу та поезію. Є ученицею письменника, перекладача, літературознавця, послідовника київських неокласиків Ігоря Качуровського.

Читайте також: На премію Рильського цьогоріч подали 13 творів

У другій номінації за премію змагалося п’ять перекладених творів з української мови на англійську та французьку. Переміг переклад Дмитра Чистяка та Ніколь Лоран-Катріс з української мови на французьку збірки поезій сучасного українського поета Павла Мовчана «Срібна кров» («Sang argenté», видавництво «Лярматтан», Париж, 2018).

Український письменник-перекладач Дмитро Чистяк та французька письменниця-перекладачка Ніколь Лоран-Катріс - відомі популяризатори української літератури у франкомовних країнах.

Розмір грошової частини премії становить 20 тис. грн у кожній номінації.

Як повідомляв Укрінформ, у 2021 році на здобуття премії імені Максима Рильського подали 13 робіт.

Фото: Літературна газета

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-