Книга Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно» підтримує гендерні стереотипи - МКІП

Книга Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно» підтримує гендерні стереотипи - МКІП

Укрінформ
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав запит на Український інститут книги щодо можливості зупинити процес закупівлі книги «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге для бібліотек країни.

Міністерство культури та інформаційної політики України оприлюднило у Фейсбуці свою позицію щодо передання в бібліотеки книги Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно», передає Укрінформ.

«Ми щиро переконані: в українському суспільстві має бути місце різним поглядам та думкам. Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти цензури у будь-якому її прояві.

Водночас, є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків.

Книга Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно» - одна із таких речей. Тому що підтримує усталені гендерні стереотипи. Авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що «відповідає» уявленням про жіночність і мужність.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав запит на Український інститут книги щодо можливості зупинити процес закупівлі книги «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге для бібліотек країни», - йдеться у повідомленні.

Разом з тим у МКІП підкреслили, що забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя є невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи.

Читайте також: Пандемія загострила гендерні проблеми – уповноважений Кабміну

Книга «Щоб у 16 не було запізно», яку написала Марина Ланге, вийшла у видавництві IPIO 2021 року, і була представлена на вітрині новинок Книжкового Арсеналу.

Книга одразу наробила галасу в соцмережах. Авторку звинуватили у тому, що вона транслює гендерні стереотипи та упередження, а також провокує віктимну поведінку у дівчат. Зокрема, у своїй книзі вона стверджує, що «дівчатка вже народжуються з жіночими якостями», а хлопцям «щодня потрібно напрацьовувати чоловічі чесноти».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-