В Україні почався прийом фільмів на четверту премію критиків «Кіноколо»

В Україні почався прийом фільмів на четверту премію критиків «Кіноколо»

Укрінформ
Четверта щорічна Національна премія кінокритиків «Кіноколо» оголосила про початок прийому фільмів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті компанії «Артхаус Трафік».

«Подати стрічки можна до 27 серпня», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, через обмежені можливості для прокату та фестивальної дистрибуції, спричинені пандемією COVID-19 в 2020-21 роках, до розгляду комітетом Премії другий рік поспіль можуть допускатися стрічки, які раніше не демонструвалися на великих екранах. Так, приймаються фільми, що були вперше показані в Україні (у прокаті чи на фестивалі) в період 1 жовтня 2020 року – 30 вересня 2021 року, або ж такі, що були вироблені в зазначений період. Не можуть бути висунуті на здобуття Премії стрічки, які номінувалися на неї раніше.

Повідомляється, що цього року також впроваджено дві нові номінації – за Найкращий сценарій та «За досягнення».

Читайте також: Оголосили фільми-переможці 16-го пітчингу Держкіно

У номінації за Найкращий сценарій можуть бути висунуті ігрові повнометражні та ігрові короткометражні фільми.

У номінації «За досягнення» кандидатури висуваються дійсними членами комітету Премії. Це можуть бути українські автори робіт про українське чи зарубіжне кіно, а також зарубіжні автори робіт про українське кіно – кінокритики, кінознавці, журналісти, куратори, блогери тощо. Роботи можуть бути різного формату (публікація, монографія, виставка, блог тощо), опубліковані або публічно представлені в період 1 серпня 2020 року – 31 липня 2021 року.

Подання заявок на здобуття Національної премії кінокритиків «Кіноколо» відбувається через форму на сайті Київського тижня критики. Прийом фільмів та заявок для номінації «За досягнення» триває до 27 серпня включно.

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» – щорічна премія, заснована 2018 року, що визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Премія присуджується в 10-ти номінаціях: за найкращі повнометражний ігровий фільм, короткометражний ігровий фільм, документальний фільм, анімацію, режисера, акторку, актора, сценарій, а також у номінаціях «Відкриття року» та «За досягнення».

Церемонія нагородження відбудеться в межах відкриття П'ятого Київського тижня критики 21 жовтня. У 2020 році найкращим фільмом стала «Атлантида» Валентина Васяновича, в 2019-му – «Додому» Нарімана Алієва, в 2018-му – «Донбас» Сергія Лозниці.

Читайте також: «Відкриттям року» кінопремії «Золота Дзиґа» стала режисерка Наталка Ворожбит

Переможців премії визначає комітет Національної премії кінокритиків у складі кінокритиків та кінознавців, які є членами ФІПРЕССІ, та авторів, чиї тексти та аналітичні матеріали публікуються в українських ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує 45 членів.

Лауреати премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх фільмів, що відповідають умовам премії, та авторів робіт про кіно члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу голосуванням визначають переможців, які оголошуються під час церемонії відкриття Київського тижня критики.

Організатори премії - Спілка кінокритиків УкраїниАсоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Як повідомляв Укрінформ, у 2021 році проведення П'ятого «Київського тижня критики» заплановано на 21-27 жовтня. Оголошення програми фестивалю та продаж абонементів за першою ціною стартує на початку вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-