В Єгипті археологи знайшли «Золоте місто», якому 2600 років

В Єгипті археологи знайшли «Золоте місто», якому 2600 років

Фото
Укрінформ
Поблизу єгипетського міста Луксор дослідники відкрили руїни загубленого «Золотого міста», яке існувало 2600 років тому. Припускають, що це може стати сенсаційним археологічним відкриттям століття.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Washington Post.

«Відкриття цього загубленого міста є другим за значущістю археологічним відкриттям після гробниці Тутанхамона (1922 року – ред.)», – заявила професор єгиптології американського Університету Джона Гопкінса і члена місії Бетсі Браян.

Вчені припускають, що знайдене місто йменувалося Атен і було засноване фараоном Аменхотепом III, який правив Стародавнім Єгиптом в XIV столітті до нашої ери. Свідченням цьому називають печатки фараона на глиняній цеглі, з якої побудовані місцеві будинки. Атен вважається найбільшим адміністративним і промисловим поселенням на західному березі Луксора того часу.

Археологи переконані, що нове відкриття дозволить «заглянути в життя стародавніх єгиптян» за часів розквіту Стародавнього Єгипту. Адже в місті збереглися стіни будинків і цілі кімнати, заповнені предметами повсякденного вжитку. Вже вдалося визначити майстерню, пекарню з печами та глиняним посудом для зберігання їжі, адміністративний і житловий район.

Читайте також: Турецькі археологи знайшли унікальні поховання на території стародавнього міста

Як повідомляв Укрінформ, у Каїрі ввечері 3 квітня провели Золотий парад фараонів — мумії давньоєгипетських керманичів урочисто перевезли в новий музей.

Фото: Xinhua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-