УІНП долучається до відзначення 150-річчя Лесі Українки

УІНП долучається до відзначення 150-річчя Лесі Українки

Укрінформ
З 23 лютого на онлайн-ресурсах Українського інституту національної пам’яті (УІНП) розпочинається цикл інформаційних заходів, покликаних розкрити маловідомі грані особистості й творчості письменниці та громадської діячки Лесі Українки, 150-річчя якої відзначається 25 лютого.

Як повідомляє пресслужба УІНП, 23 лютого відбудеться онлайн-зустріч «Леся Українка єднає», учасники якої представлятимуть Київ, Луцьк, Полтаву, Вінницю, Одесу, передає Укрінформ.

У п'ятницю, 26 лютого, з 15:30 до 16:30, письменник і публіцист, доктор філософії, заслужений діяч науки і техніки України, професор,​ голова Вченої ради Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк прочитає онлайн-лекцію «Леся Українка як євроінтегратор».

“Геніальну письменницю представляли й представляють у різних іпостасях – у радянські часи вона поставала соціалісткою, революціонером-демократом, зараз говорять про її модернізм, неоромантизм, фемінізм, навіть містицизм, натомість лекція Петра Кралюка покликана розкрити неймовірну ерудицію Лесі Українки та її прекрасне знання західноєвропейської культури, яка й мала вплив на письменницю. Вона розпочне цикл лекцій, присвячених постаті Лесі, що триватимуть упродовж року й транслюватимуться на фейсбук-сторінці інституту”, - ідеться в повідомленні.

Також упродовж цього тижня з публікацій на онлайн-ресурсах інституту можна буде дізнатися цікаві факти про Лесю Українку, про її маловідомі твори, а також пройти тест, щоб оцінити свої знання про поетесу.

Матеріали супроводжуватиме візуалізація, яку інститут створив на основі айдентики, розробленої агенцією Postmen за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України і Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти в рамках проєкту «Леся Українка: 150 імен».

Читайте також: До 150-річчя Лесі Українки покажуть її унікальне фото

Як повідомлялося, 25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки.

29 січня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення цієї ювілейної дати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-