Вінницька мисткиня присвятила 150-річчю Лесі Українки виставку витинанок та живопису

Вінницька мисткиня присвятила 150-річчю Лесі Українки виставку витинанок та живопису

Фото
Укрінформ
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка відомої майстрині витинанки Оксани Городинської, присвячена 150-річчю Лесі Українки.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила завідувачка сектору виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею Тетяна Журунова.

«Це персональна виставка Оксани Городинської, знаної майстрині витинанки, писанки і живопису, а також громадської діячки. Вона вирішила виставку присвятити ювілею Лесі Українки, назвавши її «Я-українка», - на знак солідаризації з позицією поетеси, яка називала себе українкою і була нею все своє не дуже довге, але плідне життя. Тематика і сюжетика робіт Оксани збігається з Лесиним життєвим кредо, бо вона сама теж є поетесою і дуже принциповою в своїх національних переконаннях», - повідомила Журунова.

За її словами, на виставці представлені витинанки і живопис художниці, загалом, близько 50 робіт. В експозиції представлені як витинанки традиційного розміру – стандартного аркуша, так і більш масштабні роботи. Тема – це український орнамент, українські легенди і міфи та образи українськості.

Виставка експонуватиметься у музеї протягом місяця.

Городинська стояла біля витоків відродження мистецтва витинанки в регіон і вважається одним із провідних майстрів цього виду мистецтва. Її орнаментальним композиціям притаманна динамічна пружність лінії, виразність силуету, афористична глибина змісту та особистісна авторська філософія.

Читайте також: МКІП запустив сайт «Леся Українка: 150 імен»

Мисткиня очолює Будинок творчості у Могилеві-Подільському, при якому працює єдиний в країні громадський музей української витинанки. Також вона є співорганізатором міжнародного фестивалю витинанки, який проводиться у місті.

Фото Вінницького обласного краєзнавчого музею

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-