Інститут нацпам‘яті презентував ролик про некрасівських козаків

Інститут нацпам‘яті презентував ролик про некрасівських козаків

Відео
Укрінформ
Український інститут національної пам‘яті (УІНП) презентував четвертий ролик проєкту краєзнавчих лекцій «Український Південь» – про історію появи у степовій Україні некрасівського козацтва.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомляє пресслужба УІНП.

"Донські козаки не згодилися схилити голову під російським царатом і були вимушені шукати протекцію на землях Османської імперії, а саме на території сучасної Одещини. Донські козаки вирішили облаштуватися поруч з братами-запоріжцями, які ще раніше втекли сюди, на нижній Дунай від специфічної любові "старшого брата", - розповів начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Ролик «Український Південь: Некрасівські козаки» розповідає про історію козацтва, яке оселилося на теренах сучасної Луганської та Донецької областей після антиросійського повстання. Його розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії стали Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті.

В УІНП нагадали, що проєкт краєзнавчих лекцій "Український Південь" покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями.

Читайте також: Інститут нацпам'яті випустив ролик про мазепинських козаків

Як повідомляв Укрінформ, Український інститут національної пам‘яті випустив уже три ролики в межах проєкту «Український Південь»: «Український Південь: мазепинці», присвячений історії переселення мазепинських козаків у південні регіони країни, «Український Південь: Історія Білгород-Дністровського», що розповідає строкату історію колишнього Аккермана, «Український Південь: рання історія Одеси», який розповідає про ранню історію Одеси та деконструює імперські міфи щодо віку міста.

Всього планується випустити п’ять відеороликів, що висвітлюють різні аспекти історії Південної України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-