У Львові покажуть унікальну Біблію в ілюстраціях фламандських майстрів ХVІ століття

У Львові покажуть унікальну Біблію в ілюстраціях фламандських майстрів ХVІ століття

Фото
Укрінформ
Виставку “Thesaurus Sacrarum Historiraru”/ “Скарбниця Священних Історій” або Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст.” відкриють у вівторок у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові.

Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

“Виставковий проект “Thesaurus Sacrarum Historiraru” / “Скарбниця Священних Історія” або Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст.” буде реалізовано у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові. В його межах представлять одну із найцінніших книжкових пам’яток з музейної збірки рукописів і стародруків”,- йдеться у повідомленні.

“Thesaurus Sacrarum Historiarum…” (“Скарбниця Священних Історій…» (1585) – одна з перших у Європі ілюстрованих Біблій, видана у формі альбому гравюр із найважливішими сюжетами Старого та Нового Завітів. Книга репрезентує найпотужніший у Європі XVI ст. антверпенський друкарський осередок і є наймасштабнішим видавничим проектом гравера і видавця Ґерарда де Йоде (1516/17 – 1591). Примірник – єдиний відомий сьогодні екземпляр, збережений на теренах Центрально-Східної Європи.

З огляду на незадовільний стан збереження пам’ятки, впродовж 2017–2018 років у майстерні реставрації графіки науково-дослідного реставраційного відділу Національного музею у Львові було проведено комплекс консерваційно-реставраційних заходів, спрямованих на відновлення видання. У процесі реставрації обидва томи книги було розшито, що дало унікальну можливість показати частину серій розгорнуто, у формі окремих гравюр.

Читайте також: Виставка «Великоднє диво» триває в Українському національному музеї в Чикаго

До книги увійшли гравюри найвидатніших фламандських художників і граверів XVI ст.: Кріспіна ван ден Брука, Мартена де Воса, Франса Ментона, Яна Снеллінка, Амброзіуса Франкена, Міхіля Коксі, Ґерарда Ґронінґа, Мартена ван Клеве, Ганса Вредемана де Вріса, Адріана де Вердта, Пітера ван дер Борхта, Ганса Бола, Мартена ван Гемскерка, Яна Саделера, Ганса й Адріана Коллартів, Єроніма, Антонія, Яна Віріксів та інших художників.

Реалізацію виставкового проекту заплановано у два етапи: З 16 квітня по 5 травня буде представлено Старий Завіт, а з 10 по 31 травня - Новий Завіт.

Фото: 032.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-