У Києві презентували книгу

У Києві презентували книгу "Переламні роки. Сторінки української революції"

Фото
Укрінформ
У Києві презентували книгу "Переламні роки. Сторінки української революції", у якій автори розповідають про Євромайдан та важливі події української історії 2013-2015 років.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, захід відбувся в Українському кризовому медіа-центрі. Авторами є віце-президент Центру політичних технологій Георгій Чижов, журналіст Укрінформу Лана Самохвалова, співзасновниця громадського марафону “Навіщо нам бути разом” Тетяна Мосенцева, журналіст та блогер Леонід Швець.

“Було дуже важливо зафіксувати події, які відбувалися у 2013-2015 роках...Для мене принципово важливо, що у цій книзі ми намагались, наскільки це можливо, дати позиції усіх сторін, які були причетні до описуваних подій, і для мене принципово важливо, що ця книга з відкритим фіналом, ми не опираємось на єдино правильну інтерпретацію того, що відбулось, ми залишаємо можливість кожному, прочитавши цю книгу, ще раз задуматись, що відбулось з усіма нами в ці роки, і дати свою оцінку і продовжити історію, яку ми тільки почали описувати”, - сказала співавтор книги Мосенцева.

Презентація книги "Переламні роки. Сторінки української революції" / Фото: Овсяннікова Юлія, Укрінформ

Вона додала, що особисті позиції авторів у книзі все-таки є, але вони не домінують, неперевірені факти старались не подавати.

Співавтор книги журналіст Укрінформу Лана Самохвалова зауважила, що ця книга буде мати історичну цінність, оскільки там є сторінки, які можуть бути як підручник історії для різних читачів.

“З'явилась дуже патріотична історія про Майдан і думаю, що наші “забанені” друзі та колеги по той бік фронту, у Росії чи Білорусі , будучи жертвами російської пропаганди, через 5, 7, 10 років візьмуть в руки цю книжку, читатимуть і, можливо, заново відкриватимуть для себе свою Україну, нашу історію і її найдраматичнішу та найвеличнішу революцію”, - сказала Самохвалова.

Присутня на презентації голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зауважила, що книга побудована на фактах і це є важливим для розуміння подій Майдану. Вона додала, що ініціюватиме на засіданні свого Комітету питання виділення бюджетних коштів на закупівлю примірників книги "Переламні роки. Сторінки української революції" для подальшого поширення у бібліотеках Донбасу та для воїнів операції Обʼєднаних сил.

Книгу надрукувало видавництво “Лаурус”, її вартість — 230 гривень, містить 456 сторінок. Придбати можна через сайт видавництва, а також її планують поширити у книгарнях.

У преамбулі до книги зазначається, що автори намагались об’єктивно описати події Євромайдану або Революції Гідності.

Читайте також: Фонд Сергія Жадана та Інститут книги починають проект на підтримку бібліотек Донбасу

“Охоплююючи 2013-2015 роки, книга звертається і до більш ранніх процесів, щоб дати зрозуміти, з чого виросло прагення України інтегруватись в Європу і як накопичились серйозні протиріччя в середині країни”, - йдеться у преамбулі.

Книга вийшла російською мовою і розрахована на українських та іноземних читачів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-