Реабілітаційний центр для ведмедів у Синевирі святкує ювілей

Реабілітаційний центр для ведмедів у Синевирі святкує ювілей

Фото
Укрінформ
Виповнилося 30 років з часу заснування Національного природного парку «Синевир» у Закарпатській області. Тут знаходяться унікальні праліси, найбільше високогірне озеро Карпат, а також Центр реабілітації бурих ведмедів.

Про це сьогодні повідомляється на офіційній сторінці Нацпарку “Синевир”.

“Цими днями виповнилося 30 років з часу заснування національного природного парку «Синевир». Створений у 1989 році, «Синевир» став одним з перших національних парків України. Його площа 43 тис. га”, - йдеться в повідомленні.

Основні території Національного природного парку „Синевир” зайняті хвойними, здебільшого ялиновими лісами, але є тут і букові праліси, які отримали статус Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Визначною пам’яткою природи парку є озеро Синевир – водно-болотне угіддя міжнародного значення і одне з семи природних чудес України. Воно розкинулось між горами на висоті 989 метрів над рівнем моря.

Не менш привабливим є Дике озеро, що знаходиться на схилі гори Гропа, а сфагнові оліготрофні болота Глуханя і Замшатка, де зростає ряд рідкісних видів, завжди служать об’єктом посиленої уваги вчених.

Реабілітаційний центр бурих ведмедів на Закарпатті / Фото: Гудак Сергій, Укрінформ

У 2011 році в НПП «Синевир» створено Реабілітаційний центр бурих ведмедів, де здійснюється реабілітація звірів цього виду, які зазнали жорстокого поводження у неволі. Центр займає площу 12 га. Зараз тут у напіввільних умовах утримується 26 бурих ведмедів.

Читайте також: Загадкові Карпати: унікальний Карстовий міст серед пралісів

Мальовнича природа Національного природного парку «Синевир» приваблює туристів з усього світу, а це спонукає здійснювати активну рекреаційну та еколого-освітню діяльність. Тут діють мотелі, розроблені екологічні, науково-пізнавальні стежки і туристичні маршрути.

Об’єктом уваги відвідувачів також стають давні дерев’яні церкви – пам’ятки архітектури місцевої етнічної групи бойків. З унікальною природою і культурною спадщиною регіону відвідувачів знайомить екологічний візит-центр та 2 туристично-інформаційні центри.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-