У Дніпрі відкрили виставку до 110-річчя з дня народження Марії Примаченко

У Дніпрі відкрили виставку до 110-річчя з дня народження Марії Примаченко

Фото
Укрінформ
У Дніпрі в Музеї українського живопису відкрили виставку «Авангард. Модерн. Наїв», присвячену 110-річчю від дня народження української народної художниці Марії Примаченко.

Про це повідомили у прес-службі міської ради Дніпра.

Як зазначається, виставка проходить у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця». 100 робіт народних митців з України, які працювали у стилях авангард, модерн та наїв, привезли до Дніпра з Києва.

«Авангард - особливе явище у світовому мистецтві. Так сталося, що Малевича та Екстер знають усі, але не всім відомі імена народних художників, тим паче українських. І мало хто знає, що саме у народних геніїв вчилися та надихалися майбутні художники-зірки. Разом із роботами Марії Примаченко ми привезли картини ще 4 художників, які працювали у стилях модерн та авангард. Таких робіт у Дніпрі ще не бачили. Родзинкою виставки можна вважати картину української народної художниці Катерини Білокур. Її твори ми не вивозимо з нашого музею ніколи, але для Дніпра зробили виняток», - розповіла генеральний директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова.

Читайте також: У Києві відкрилась виставка "100 років сусідства: Україна і Польща"

Першими у день відкриття експозиції виставку відвідали 30 вихованців дитячих будинків сімейного типу. Для них, а також для учасників АТО та ООС і людей з обмеженими можливостями вхід до музею впродовж експонування безкоштовний.

У Дніпрі відкрили виставку до 110-річчя з дня народження Марії Примаченко / Фото: dniprorada.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-