На Львівщині стартував фестиваль музичної спадщини Михайла Вербицького

На Львівщині стартував фестиваль музичної спадщини Михайла Вербицького

Фото
Укрінформ
На Львівщині у селі Завадів Яворівського району розпочався ІV фестиваль музичної спадщини автора музики до державного Гімну України - отця Михайла Вербицького. 

Імпреза проходить під гаслом "У музиці - молитва, у молитві — музика”, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Фестиваль розпочався з перегляду документально-ігрового фільму «Серце запалене любов’ю» про життя і творчість о. М. Вербицького. У головній ролі отця-композитора - актор, режисер, директор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса Микола Береза”, - розповіла організатор імпрези, директор Завадівського Народного дому Надія Ребець.

За її словами, участь у фестивалі візьмуть кілька вокальних ансамблів та хорів. Вони виконають відомі твори Михайла Вербицького: «Моліться люди», «Алилуя», «Отче наш», духовний твір «Слава Богу за все» та інші.

Читайте також: Твори Скорика та оркестр ВПС США: у Львові стартував музичний фестиваль “Контрасти”

У Завадові отець Вербицький зробив перші кроки як священик. Після закінчення Перемишльської семінарії він правив у тутешній церкві впродовж 1850-1852 років і навіть нині незримо присутній у храмі, в артефактах і в переказах людей. У цьому  селі на цвинтарі біля церкви, настоятелем якої він був, покоїться маленька донька отця, яка померла у віці 1 рік 9 місяців. Запис про її смерть батько зробив у церковній книзі власною рукою. Метричну книгу про померлих із цим записом віднайшли у церковному архіві дослідниця і автор книги про Михайла Вербицького Ганна Папірник та старший науковий співробітник Львівського історичного музею Світлана Кочергіна.

Місцеві ентузіасти створюють туристичний маршрут “Стежками Михайла Вербицького”, який пролягає через Завадів і сусідні села, де правив отець-композитор, до сусідньої Польщі, де він завершив своє  життя.

Фото: Львівська ОДА
Фото: Львівська ОДА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-