Гриневич порадила батькам

Гриневич порадила батькам "не вестись": Навколо школи крутяться бізнеси

4813
Укрінформ
При підготовці дітей до школи не обов'язково купувати додаткові друковані зошити та шкільну форму конкретних виробників за пропозицією школи.

Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» сьогодні сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Я хотіла б попередити батьків, що ви зовсім не зобов'язані, наприклад, купувати якісь додаткові друковані зошити, якщо вам кажуть за це платити. Можна і в звичайному зошиті писати, головне, щоб був підручник або роздатковий матеріал від вчителя. Йдеться про те, що дуже часто навколо навчання в школі крутяться різні бізнеси. І ці пропозиції - і те купити, і те, і те - дуже часто якраз стимульовані зовні для того, щоб заробляти гроші. Тому до цього потрібно ставитися дуже критично», - зазначила Лілія Гриневич.

Міністр також підняла питання шкільної форми - школи не можуть змушувати батьків купляти форму конкретних виробників, а батьки мають бути допущені до вирішення питання щодо запровадження та формату шкільної форми у закладі.

«Звичайно, школа має право вирішувати, яку вона має шкільну форму. Як правило, вашу дитину не можуть примушувати купляти конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що ходять у темному низі та має бути світла сорочечка, а вже колір чи крій не є особливо важливим. Що батькам також потрібно пам'ятати - ви є дорослі люди і повинні мати вплив на ці питання в школі», -  пояснила Гриневич.

Вона також порадила батькам уже зараз - у серпні - поступово повертати дітей у звичний режим дня, аби це не стало додатковим стресом для школяра на початку навчання.

«Ми наближаємося до серпня - останнього літнього місяця. У нас доволі тривалі літні канікули. І зрозуміло, що дітям потрібно налагоджувати режим дня. Бо у вересні місяці їм прийдеться рано вставати, йти до школи, певна є напруга, і цей режим потрібно зараз відлагоджувати», - зауважила Лілія Гриневич.

Що не менш важливо - допомогти дітям хоча б частково повернутися у матеріал навчання, щоб розвантажити їх протягом наступного навчального року.

Читайте також: Для першокласників надрукують кембриджські підручники

«Звичайно, було б добре в останній місяць канікул бодай трохи повернути дитину в  матеріал навчання. Але все потрібно робити помірковано. Якщо це година часу в день або трохи більше, якщо це школяр старшого віку, такі речі необхідні. По-перше, бо наш мозок подібний до м'язів, якщо ми його тренуємо - він залишається у формі, якщо ні - потім буде складніше. Наприклад, з малюками, в залежності від вікової категорії, варто повторювати математичні дії, також варто протягом літа прочитати великі та складні програмні твори на наступний рік, щоб потім було легше. І варто згадати про це зараз, поки попереду ще цілий місяць канікул, щоб не робити потім все в останній тиждень», - додала міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-