Уряд схвалив проект указу Президента про премію «Українська книжка року»

Уряд схвалив проект указу Президента про премію «Українська книжка року»

1321
Ukrinform
Кабінет міністрів на засіданні схвалив проект указу глави держави «Про присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року», підготовлений Держкомтелерадіо.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Як зазначається, цього року 145 книжкових видань були подані на здобуття премії  «Українська книжка року».

Комітет зі щорічної премії розглянув усі пропозиції та ухвалив рішення присудити премію у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» книжковому виданню «Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах». У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» відзначено видання «Євангеліє Бучацьке ХІІ-ХІІІ ст.», а у категорії «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» премію отримає видання «Шалахмонеси. Вірші для дітей».

Звання лауреатів премії будуть присвоєні: Миколі Жулинському і ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал» за видання «Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах»; Дмитру Степовику і державному спеціалізованому видавництву художньої літератури «Дніпро» за «Євангеліє Бучацьке ХІІ-ХІІІ ст.»; Григорію Фальковичу та ТОВ «Видавництво «Часопис» Дух і літера» за «Шалахмонеси. Вірші для дітей».

Щорічна премія Президента України «Українська книжка року» започаткована відповідно до указу глави держави від 2009 року з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи.

Читайте також: З історії вітчизняної енциклопедистики. Презентація нових видань ДНУ «Енциклопедичне видавництво»

На здобуття премії висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії. Лауреатам виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків - видавництву або видавничій організації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>