Стартує IIІ Міжнародний проект-конкурс

Стартує IIІ Міжнародний проект-конкурс "Тарас Шевченко єднає народи"

1530
Укрінформ
IIІ Міжнародний проект-конкурс "Тарас Шевченко єднає народи", який відбудеться у березні-травні, чекає на учасників та меценатів.

На цьому наголосив Василь Неволов - член оргкомітету конкурсу, письменник, професор, заслужений діяч мистецтв, театрознавець - на прес-конференції в Укрінформі.

"Ми маємо намір розпочати старт третього Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи". У нас сьогодні великий обсяг роботи. Проект набирає великої потуги, розширює свої можливості, зростає кількість країн, які зацікавилися ідеєю цього конкурсу. Проект проходить у форматі "Україна-Світ" у березні-травні, і до нього причетні чимало організацій", - зазначив Неволов.  

Зокрема це, додав член оргкомітету, Міжнародна ліга "Матері і сестри - молоді України", Національна рада жінок України, Міністерство культури, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Товариство "Знання".

"Проект-конкурс "Тарас Шевченко єднає народи" вистражданий, придуманий, сформований, народжений громадською діячкою, повним кавалером ордена княгині Ольги, народною артисткою України, Послом Миру Галиною Гілярівною Яблонською", - нагадав Неволов. 

Він зазначив, що проект має фінансові труднощі, оскільки держава самоусунулася від його фінансування, і закликав благодійників його підтримати.

"За два роки існування проекту в ньому взяли участь представники з 40 країн світу, Шевченко пролунав у перекладах 44 мовами світу, він мав 350 учасників. Дотепер проект мав три номінації - "Наживо", "Відеоформат", "Мій Шевченко". Цьогоріч ми ввели нові - "Пам'ять", оскільки проект зростає в масштабах і ми хочемо більше знати про видатних шевченколюбів, які своє життя зіставляти з цим високим прикладом і відійшли у вічність, та "Поза часом", - розповіла член оргкомітету Тетяна Яровіцина.

Вона додала, що номінація "Пам'ять" діє 365 днів на рік, і подавати відомості можна на сайті проекту. А зареєструватися для участі у цьогорічному конкурсі можна до 12 квітня за посиланням.

Про номінації проекту-конкурсу та вимоги до конкурсантів можна дізнатися на офіційному сайті проекту.

На значенні конкурсу і особистості Тараса Шевченка наголосив член журі проекту-конкурсу в номінації "Наживо" - відомий мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч, професор Іван Ющук. Він підкреслив, зокрема, що Тарас Григорович Шевченко - нащадок козацької старшини. 

"Невипадково Тарас Шевченко ніколи не схиляв голови ні перед яким високим начальством. І, навіть відбувши 10-річне заслання, він не каявся, тому що в ньому текла козацька  кров. Тарас Шевченко ніколи не зрікся української мови, і він писав про козаків як про приклад для своїх земляків - що треба не чекати волі від когось, а нам самим треба боротися", - сказав Ющук. 

Ахтем Сеітаблаєв - актор, режисер кіно і театру - наголосив своєю чергою, що Тарас Шевченко є надзвичайно сучасним. 

Читайте також: Іноземні посли у Києві розмалюють найбільшу у світі "шевченківську писанку"

"Я переконався в цьому на особистому досвіді. Стільки, скільки можу, я перебуваю серед бійців, і саме там я чув дуже багато віршів Тараса Григоровича Шевченка. Саме це надихнуло нас, щоб у фільмі "Кіборги" з'явився епізод, коли наш наймолодший герой на прізвисько "Мажор" читає "Заповіт" Шевченка. Я вкотре переконався, що світова поезія, до якої безперечно належить Тарас Шевченко, завжди актуальна, завжди сучасна. І мене тішить те, що молоді люди так добре його знають. Я вірю, що це буде завжди і у цього конкурсу буде добра путь. Від усього серця я йому цього бажаю", - підкреслив Ахтем Сеітаблаєв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-