Руслана про гастролерів-колаборантів: Це питання не музики, а поваги до себе

Руслана про гастролерів-колаборантів: Це питання не музики, а поваги до себе

Укрінформ
Гроші не можуть бути важливішими за збереження України, вважає співачка Руслана Лижичко. 

Так вона прокоментувала Укрінформу ініціативу розробки та ухвалення законопроекту щодо виступів українських артистів у Росії та на окупованих територіях, публічне обговорення якого відбулося напередодні.

"Це не питання музики, це не питання шоу-бізнесу, це навіть не питання українсько-російських відносин. Це питання елементарної поваги до себе. Якщо є питання про безпеку країни, зраду країни, то ми маємо це озвучувати. Цей законопроект, в тому числі, показує, що правильно, а що - ні, і не треба шукати компроміси. Є питання зради, а я особисто сприймаю це як зраду", - заявила вона.

Читайте також: Гастролі до РФ: Чи пожартував віце-прем'єр і чим це закінчиться?

Лижичко вважає, що ухвалення закону стане для депутатів "черговим іспитом на те, наскільки це український парламент". 

"Я вірю, що всі депутати - свідомі, більшість принаймні. Я розумію, що навіть той, хто буде тиснути кнопку за гроші чи за лобі, вони все одно усвідомлюють, що так правильно, а так - ні. Прийде час, коли правда переможе, а вона на боці цього закону", - додала Руслана. 

Як відомо, ініціатором законопроекту про виступи українських артистів в Росії та на окупованих територіях (робоча назва - "Про протидію загрозам інформаційній безпеці") є віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

Кириленко переконаний, що з державницької точки зору законопроект "більш ніж прийнятний", оскільки не встановлює жодних заборон, а чітко передбачає інформування суспільства, враховує інтереси національної безпеки країни, а також дає додаткові надходження до бюджету на потреби Збройних сил. 

Зокрема, в законопроекті пропонується внесення змін до Податкового кодексу, Бюджетного кодексу щодо введення гастрольного збору. "Пропоную ставку збору 20% від всієї виручки за квитки на концерт, не тільки сольний, такого виконавця, якого внесено в реєстр, а й будь-якого концерту, де представлений номер такого виконавця", - сказав Кириленко. Зібрані кошти пропонується спрямовувати на потреби Збройних сил України.

Щодо можливих термінів ухвалення віце-прем'єр повідомив, що законопроект буде зареєстрований в лютому, після чого почнеться його обговорення в профільних комітетах. "Я не планую роботу Верховної Ради, але думаю, що його можуть розглянути вже у квітні-травні", - додав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-